Odlakovač se hodí i těm, kteří si nehty nelakují. Má totiž ještě jiné skvělé využití

Odlakovač se hodí i těm, kteří si nehty nelakují. Má totiž ještě jiné skvělé využití

Pokud se ve vaší domácnosti nachází alespoň jedna osoba, která si lakuje nehty, pak se jistě neobejde bez použití odlakovače. Máte proto téměř stoprocentní šanci, že doma odlakovač najdete. Věděli jste ale, že odlakovač může být velmi užitečný také lidem, kteří si nehty nelakují?

Odlakovač na nehty má díky svým užitečným vlastnostem hned celou řadu různých způsobů využití, které se mohou hodit i vám. Sepsali jsme pro vás proto ty nejlepší možnosti použití odlakovače v domácnosti, díky kterým budete určitě rádi, že máte doma alespoň jeden takový odlakovač. S čím vám může v domácnosti pomoci?

Mohlo by vás zajímat:  Zápach v koupelně může mít více příčin. Nejdůležitější je včas zakročit
Zdroj obrázku: Freepik

Odstranění samolepek

Tento způsob použití ocení zejména rodiny s dětmi, které mají tendence všude lepit samolepky. Ať už je najdete na domácích spotřebičích, nábytku, či oknech, pomůže vám odlakovač. Jen si dejte pozor na použití odlakovače na lakovaný dřevěný nábytek, mohlo by dojít k poškození laku. Mimo lakované dřevo můžete tuto metodu použít na všechny povrchy. Postačí vám k tomu obyčejný odličovací vatový tamponek a trocha odlakovače. Pak už jen třete zbytky lepidla od samolepek a podle potřeby vyměňujte tamponek.

Mohlo by vás zajímat:  Blednutí oblečení během praní předejde černý pepř. Přidáním do pračky se uchovají syté barvy

Skvrny od inkoustu

Že vám vytekla propiska na psací stůl či jiný povrch? Žádný problém. I v tomto případě vás zachrání obyčejný odlakovač na nehty. Připravte si malou mističku, do které nalijte tři polévkové lžíce vody z kohoutku a jednu polévkovou lžíci odlakovače, roztok důkladně promíchejte. Namočte hadřík a jemně s ním třete skvrny na židli, stole, ale i na oblečení a jiných tkaninách. Použít tento roztok můžete nejen na inkoust z propisek, ale také na fixy, včetně těch lihových.

Mohlo by vás zajímat:  Krásný a zdravý chrup i bez zubní pasty: v každé kuchyni najdeme neméně účinný prostředek
Zdroj obrázku: Freepik

Odstranění usazenin od čaje i kávy

Tyto sedliny můžete najít na hrníčkách, skleničkách, lžičkách i podšálkách. Pomůže vám obyčejný hadřík či vatový tampon namočený v neředěném odlakovači na nehty. Stačí třít, pak umýt a nádobí bude opět jako nové.

Zdroj: https://experthometips.com/uses-for-nail-polish-remover-acetone
Přidat na Seznam.cz