Odhalte tajemství oleje. Postará se o krásu nábytku i našich vlasů a zbaví otravného hmyzu

Odhalte tajemství oleje. Postará se o krásu nábytku i našich vlasů a zbaví otravného hmyzu

Olej má široké využití, jen o tom každý neví. Usnadní čištění domácnosti a zbaví vás komárů, vos a much. Postará se o vaši pokožku a také dokáže z vlasů smýt barvu a přirozeně je vyživí. Přečtěte si, proč se vyplatí mít doma zásoby obyčejného oleje.

Pomocí oleje vyčistíte ratanový nábytek

Pokud chcete obnovit proutěný nebo ratanový nábytek, omyjte ho kartáčem namočeným ve směsi vody a soli, osušte a následně dejte vrstvu oleje, například slunečnicového. Použijte na to bavlněný hadřík nebo měkký kartáč. Ratan nechte stát asi hodinu, aby olej nasál. Nakonec ho vyleštěte měkkým hadříkem. Nábytek bude lesklý a také odolnější.

Mohlo by vás zajímat:  Malé mušky ve dřezu zlikviduje horká voda a ocet

Můžete s ním snadno zastrašit hmyz. Nemusíte už používat chemické repelenty na komáry, vosy a mouchy. Připravte si vlastní, který nebude škodit zdraví. Zahřejte půl hrnku kokosového oleje, přidejte 10 kapek pačuli a promíchejte. Pomažte si pokožku ještě předtím, než půjdete do lesa, parku nebo na balkon. Hmyz totiž nemá rád vůni pačuli, použít můžete také mátu, hřebíček nebo vanilku.

Zdroj obrázku: Freepik

Využijte olej na vlasy nebo pokožku

Jestli se vám nepovedlo obarvit si vlasy tak, abyste mohli mezi lidi, můžete si pomoci olejem. Nejvíce působí na hnědé a červené odstíny. Zesvětlí barvu, ale nefunguje tak radikálně jako odbarvovače plné chemie. Nejdříve je potřeba si vlasy umýt šamponem, osušit ručníkem a následně do nich vetřít kokosový, mandlový nebo ricinový olej.

Mohlo by vás zajímat:  Správné zalévání udrží pokojové rostliny v kondici

Olej nahradí také kondicionér, kokosový olej stačí zahřát v rukou a vetřít do suchých vlasů. Nechte hodinu působit a poté si vlasy umyjte obvyklým způsobem. Nemusíte již používat kondicionér. Pomoci může také šípkový olej, který zajistí, že zmizí jizvy a strie. Rakytníkový olej můžete přidat do salátů a zajistíte si jím zdravou hladinu cholesterolu. Pokud ho použijete na kůži, vyléčíte ekzémy. Navíc dobře redukuje také vrásky.

Zdroj: https://time.com/5342337/best-worst-cooking-oils-for-your-health/
Přidat na Seznam.cz