Na drahá bělidla zapomeňte. Přírodní prostředky odvedou stejnou práci mnohem lépe

Na drahá bělidla zapomeňte. Přírodní prostředky odvedou stejnou práci mnohem lépe

Jestli nevíte, jak znovu obnovit bělost oblíbené halenky nebo bílých kalhot, jste na správném místě. Díky našim tipům vaše oblečení získá zase bělost, jakou mělo při nákupu. Oblečení se dostává do styku s potem, jiným oblečením, a tím pádem může časem zešednout a už nejde nosit. Vyzkoušejte metody přírodního bělení a už nikdy nebudete kupovat bělidlo v obchodě!

Drahé prostředky vyměňte za jedlou sodu nebo aspirin

Koupené prostředky obsahují chemická bělidla, díky kterým je sice oblečení bělejší, ale mohou se vyskytnout nepříjemné vyrážky nebo jiné zdravotní komplikace. Proto je levnější a také bezpečnější použít metody, které jsou přírodní a můžete je používat bez obav. Vyzkoušejte některý z našich tipů. Jedním z nich je jedlá soda, smíchaná s vodou. Do roztoku namočte bílé oblečení, které poté můžete ještě vyprat, abyste dosáhli maximální bělosti.

Mohlo by vás zajímat:  Orchideje mají specifické požadavky na zálivku. Vhodné je myslet na ponoření a kvalitu vody

Dalším z prostředků je aspirin. Používejte na bílé prádlo pouze bílé tablety, které odstraní žluté skvrny na oblečení. Stačí pět tablet rozpustit ve vodě, do směsi namočit oblečení a poté vyprat jak obvykle. Skvěle poslouží také citronová šťáva, která se dá použít hned několika způsoby.

Zdroj obrázku: Freepik

Pomohou i mycí tablety do myčky nebo všestranný ocet

Citronovou šťávu můžete přidat do sklenice vody a směs nalít do nádržky na aviváž v pračce. Druhá metoda je, že bílé oblečení dáte do umyvadla s horkou vodou, pokapete šťávou, necháte namočené přes noc a ráno oblečení vyperete. Pomůže také mycí prostředek do myčky, pokud je tedy ekologický. Vybírejte takové, které neobsahují chlor ani fosfáty, a díky tomu bude oblečení sněhově bílé.

Mohlo by vás zajímat:  Lak na vlasy dodá botám ochranu a lesk a udrží tkaničky zavázané

Dobře bude fungovat ocet nebo peroxid vodíku. Ocet nalijte do dávkovače nebo můžete přímo do bubnu pračky. Nemusíte se bát toho, že bude oblečení zapáchat, protože po uschnutí bude prádlo voňavé. Peroxid je prostředkem, který prádlo vybělí, ale musíte prát pouze bílé oblečení v jedné dávce praní.

Zdroj: https://tidecleaners.com/en-us/blog/Laundry-Tip-of-the-Day-How-to-Keep-White-Clothes-White
Přidat na Seznam.cz