Obyčejný kolíček na prádlo má nejedno skvělé využití. Provoní auto a usnadní vaření

Obyčejný kolíček na prádlo má nejedno skvělé využití. Provoní auto a usnadní vaření

Ten, kdo si myslí, že prádelní kolíček lze použít jen k přichycení vypraného prádla, je na omylu. Kolíček nám pomůže v kuchyni, při organizaci domácnosti nebo jako vůně do auta. Každý zná ten pocit, když se sluchátka v kapse zamotají a nejdou rozmotat. Kolíček je skvělým pomocníkem při tomto problému. Sluchátka stačí omotat kolem něj a máme vyhráno. Další věc, s čím nám může obyčejný kolíček pomoct, je zabránění přístupu vlhkosti do sáčku tyčinek nebo brambůrků. Nikdo nemá rád vlhké brambůrky nebo tyčinky. Proto stačí sáček zarolovat a připevnit kolíčkem. Nejen kolíček, ale i spousta jiných věcí nám dokáže usnadnit život. Například skořice nás zbaví škůdců na zahradě.

Mohlo by vás zajímat:  Orchideje mají specifické požadavky na zálivku. Vhodné je myslet na ponoření a kvalitu vody

Historie prádelních kolíčků

Podobná vychytávka, která se dá považovat za předchůdce kolíčků, se objevila již v dobách středověkého Egypta. Dnes mají kolíčky různé tvary, barvy a jsou vyrobeny z různých materiálů. Nejčastěji je to dřevo a plast. Dřevěné kolíčky mají delší životnost něž plastové. V obchodech můžeme narazit i na kolíčky, které jsou s pružinou nebo bez. Dnes už o kolíčky není takový zájem, protože ve spoustě domácností se prádlo suší v sušičce.

Zdroj obrázku: Freepik

Levná vůně do auta, která vydrží

Vůně do auta jsou drahé a některé vydrží jen pár dní. Co takhle si vyrobit vůni do auta za pár korun? Budeme potřebovat jen prádelní kolíček a vůni, kterou máme rádi. Kolíček musí být dřevěný. Na dřevěný kolíček nakapeme pár kapek esenciálního oleje a připneme ho na výdech klimatizace.

Mohlo by vás zajímat:  Podzimní krásky rozzáří nejen hroby o Dušičkách, chryzantémy jsou nádherné i na záhonu či balkoně

Kolíček jako pomocník v kuchyni

Kolíček je i skvělým pomocníkem při vaření. Každému se už někdy stalo, že mu do horké vody nebo omáčky spadla lžíce nebo vidlička. Abychom tomuto předešli, stačí, když kolíček připevníme doprostřed rukojeti a položíme na hrnec. Kvůli správnému těžišti nám kuchyňské náčiní již do hrnce nespadne.

Zdroj: https://southernhomeexpress.com/clothespin-hacks/
Přidat na Seznam.cz