Jedlá soda pomůže vyčistit ucpaný odpad i špinavou lednici

Jedlá soda pomůže vyčistit ucpaný odpad i špinavou lednici

Tento bílý prášek je v domácnosti opravdu nezbytný. Všichni určitě známe jeho využití při pálení žáhy nebo při vaření. Je zcela zdraví neškodný, levný a pomáhá při odstraňování pachů, čistí nečistoty, dokonce pomáhá při drhnutí připálených hrnců. A v případě, že jste až moc šikovní a omylem něco zapálíte, pak s ní můžete i uhasit drobný požár.

Nepleťte si ji se sodou na praní

Soda na praní je také bílé barvy, ale je úplně jiného složení. Kvůli němu dráždí oči a dýchací cesty, ať vás tedy ani nenapadne ji využít k úklidu, nebo nedej bože k jídlu. Sadu na praní nejlépe využijete ke změkčení vody, k namáčení znečištěného prádla nebo jako prevenci proti vodnímu kameni. Jedlá soda je naproti tomu skvělá k vaření a jiným věcem.

Rozlučte se s ucpaným odpadem

Díky svému složení a vlastnostem představuje dokonalého pomocníka při úklidu domácnosti – včetně ucpaného odpadu. Smíchejte teplou vodu s jedlou sodou a octem. Ze všeho nejdříve do odpadu nalijte konvici horké vody, následně ocet se sodou rozmíchané v trošce horké vody. Zašpuntujte odpad na 5–10 minut a nakonec jej propláchněte.

Mohlo by vás zajímat:  Správně vybraný nůž je základem každé kuchyně. Nebojte se investovat do skutečné kvality
Zdroj obrázku: Freepik

Dokonalé vyčištění ledničky

Pokud máte v oblibě šetrné přípravky, které zároveň dokážou ledničku zbavit špíny a bakterií, pak jste na správné cestě. Jedlá soda dokáže zvládnout i tento velký úkol. Ledničku vypněte, odpojte ze sítě a vydrhněte ji. Následně vnitřek vymyjte čistou vodou a vlhkou houbičkou nebo hadříkem. Potom nasypejte sodu do misky v zavřené a vypnuté ledničce na 24 hodin.

V případě, že smícháte sodu s octem nebo s citronem v poměru 1 : 1, vytvoříte si krémový přípravek, který disponuje abrazivními účinky. S tímto přípravkem máte šanci vyčistit špinavé hrnce, varné desky, usazeniny v koupelně nebo různé skvrny na pohovce. Nejenže tímto přípravkem vyčistíte a nejspíš i vyleštíte nerezové povrchy, zbavíte je také nežádoucích bakterií a pachů.

Zdroj: https://www.bhg.com/homekeeping/house-cleaning/tips/cleaning-with-baking-soda/
Přidat na Seznam.cz