Muškáty nejsou jediná možnost. Okouzlující Sundaville sluší každému balkonu, s trochou péče přečká i zimu

Muškáty nejsou jediná možnost. Okouzlující Sundaville sluší každému balkonu, s trochou péče přečká i zimu

Tato exotická rostlina dokáže vytvořit krásnou dekoraci na zahradách a terasách, proto si ji spousta zahradníků zamilovala. Sundaville je rostlina, která kvete až do prvních mrazů. Pyšní se svými velkými a barevnými květy. Pokud chcete Sundaville pěstovat, měli byste mít na paměti, že rostlina by se neměla často stěhovat, je to pro ni stres a začnou jí opadávat listy. Zálivka by měla být dostatečná a rostlina by měla mít stále vlhkou půdu. Aby dělala radost svými květy, je důležité ji pravidelně hnojit. Sundaville se dá i zazimovat, pokud dodržíte správný postup.

Mohlo by vás zajímat:  Proti plísni v domě funguje větrání a čajovníkový olej

Vzhled exotické rostliny

Pokud má Sundaville optimální podmínky, může dorůst až do výšky tří metrů. Má krásné barevné květy a tmavě zelené listy. Květy jsou nejčastěji červené, růžové a bílé. Pokud rostlinu nebudete pravidelně zastřihávat, stane se převislou květinou. Převislá květina se skvěle hodí na balkon nebo terasu.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak pečovat o Sundaville?

Ve specializovaném obchodě nebo v zahradnictví lze koupit přímo sazenice. Je nutné dbát na to, aby byla rostlina zdravá a silná. Ideálním substrátem je zahradní směs, která obsahuje písek. Pokud máte starší exemplář, můžete ho zakořenit do substrátu s rašelinou. Velkou roli hraje správná drenáž. Je vhodné použít keramzit, štěrk nebo kousky rozbitého hrnce. Aby rostlina bohatě kvetla, potřebuje teplo a slunce. Vyplatí se na to myslet při umístění rostliny.

Mohlo by vás zajímat:  Holubi se rádi zabydlí na balkonech, kde škodí. Znesnadněte jim tam přístup

Zazimování Sundaville

Sundaville rozhodně není mrazuvzdorná. Na začátku podzimu by se měla rostlina přemístit do světlé místnosti, která bude mít 15–18 stupňů Celsia. V takových podmínkách je rostlina schopná přečkat celou zimu. Během zimního období je nutné omezit zálivku, ale kořeny by neměly být vysušené. Nedoporučuje se v tomto období rostlinu hnojit. Pokud zpozorujete, že rostlina ztrácí listy, nemusíte mít strach. Je to normální jev. Na jaře rostlina listy znovu obnoví. Na začátku zimy je dobré rostlině odřezat uschlé a poškozené stonky. Na začátku jara je správný čas na přesazení rostliny do většího květináče nebo truhlíku.

Zdroj: https://sundaville.com/care/
Přidat na Seznam.cz