Nečekaná návštěva za dveřmi dokáže překvapit. Hlavně žádný stres, uklidit zvládnete i za pět minut

Nečekaná návštěva za dveřmi dokáže překvapit. Hlavně žádný stres, uklidit zvládnete i za pět minut

Ohlásila se nečekaná návštěva, která je už doslova za dveřmi? Pokud zrovna váš domov nezáří čistotou, máte možná doslova jen 5 minut na to, dát jej trochu do pucu, abyste si neutrhli ostudu. Jak to zvládnout? Při rychlém úklidu nemá smysl řešit detaily. Rychle pokliďte stůl, zkontrolujte dřez v kuchyni, záchod, srovnejte věci.

Koupelna

V každém případě začněte nejprve koupelnou a záchodem. Minimálně kvůli umytí rukou se sem návštěva určitě vypraví. Rychle otřete umyvadlo, baterii, zrcadlo, záchod a podlahu kolem něj. To vše vám nezabere více než minutu. Ujistěte se, že nikde neleží vaše spodní prádlo nebo ponožky či se někde nepovaluje použitá tyčinka do ucha nebo odličovací tampon.

Kuchyň

Vezměte čisticí jednorázové utěrky a kuchyni rychle zanalyzujte. Do lednice vám nikdo nakukovat nebude, ale je pravděpodobné, že si návštěva všimne drobků na stole nebo špinavého nádobí na lince. Proto sklenice či talíře dejte do dřezu, napusťte na ně vodu a přidejte trochu čisticího prostředku. Necháte je odmočit a navíc nebudou tolik na očích. Z pracovní desky musí zmizet všechny věci, které se tam povalují – může jít nejen o suroviny, ale také kuchyňské nástroje, utěrky apod.

Mohlo by vás zajímat:  Moderní a praktická, to je indukce. Vyžaduje ale speciální péči, aby byla roky krásná
Zdroj obrázku: Freepik

Obývací pokoj

Hlavní je zbavit se prachu. Nasaďte si ideálně rukavici z mikrovlákna a rychle očistěte konferenční stolek, poličky, rámy, lustr a další podobná místa, kde se prach snadno drží. Zaměřte se na pohovku nebo křesla, kde bude návštěva sedět. Snadno si všimnou drobků, vlasů nebo chlupů od psa a rozhodně vám to neudělá dobrou vizitku.

Předsíň

V předsíni návštěvu přivítáte, takže je dobré věnovat jí dost pozornosti. Budou mít čas se rozhlížet a všimnou si rozházených bot, špíny na podlaze nebo zápachu. Určitě tedy naskládejte boty do botníku a pověste povalující se oblečení na háčky a ramínka, aby na první pohled místnost působila upraveně.

Přidat na Seznam.cz