Mravence z domova vyžene vůně okurky, octa nebo koření

Mravence z domova vyžene vůně okurky, octa nebo koření

Mravenci jsou hmyzem žijícím v koloniích v hnízdech, kterým říkáme mraveniště. Vyskytují se prakticky všude na Zemi, a to až ve dvanácti tisících druzích. Když mravenec najde zdroj potravy, při cestě zpět do mraveniště zanechává za sebou feromonovou stopu. Po ní se pak vydávají další mravenci. Někdy se může stát, že si cestu najdou i do vaší domácnosti. Jak se jich zbavit?

Zajímavosti o mravencích

Pohled na mraveniště v lese je velmi zajímavý. Když ale máte mravence doma ve spíži, je to jen pro zlost. Někdy je složité se tohoto drobného hmyzu zbavit. Obvykle záleží na druhu mravenců. Nejtěžší je odstranit takzvané faraony, kteří jsou až 2 milimetry velcí a zbarvení do žlutého či červenohnědého odstínu.

Mohlo by vás zajímat:  Dřez znovu čistý a zbavený zápachu: hodí se ocet, jedlá soda a citron

Mají rádi teplo bytů a zbytky potravin, které tu najdou. Dokážou se dostat do nádob s moukou či těstovinami a znehodnotit jejich obsah. Platí, že mravenci jsou sehraným týmem, kde každý jedinec má svou úlohu. Někdy proto může být docela obtížné se všech zbavit.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak ekologicky vyhnat mravence z domácnosti

Vedle chemických jedů na mravence existují i ekologičtější metody. Mravenci například nemají rádi látky, které obsahuje okurka. Můžete ji proto na ně nastražit. Nakrájíte ji na kolečka a dáte do míst, kde se mravenci u vás doma vyskytují. Je však nutné okurku často měnit, protože bude pochopitelně hnít. Když vytrváte, možná se mravenců zbavíte.

Mohlo by vás zajímat:  Nejlepší triky pro praní ponožek: díky sodě a octu budou znovu zářit čistotou

Koření i ocet

Mravencům nevoní ocet, který je také účinným prostředkem pro jejich odstranění. Je vhodné ho kombinovat s jedlou sodou, případně s citronovou šťávou. Touto směsí postříkáte prostor, kde je mravenců nejvíce. Můžete ji dát také do misek. Přítomnost této směsi donutí mravence změnit působiště. Podobně funguje skořice, hřebíček, anýz, kajenský pepř nebo chilli papričky. Ideální je toto koření koupit mleté a smíchat s moukou.

Zdroj: https://www.familyhandyman.com/list/how-to-get-rid-of-ants/
Přidat na Seznam.cz