Navraťte zářivou bělost svému oblečení. Ani tentokrát domácí prostředky nezklamou

Navraťte zářivou bělost svému oblečení. Ani tentokrát domácí prostředky nezklamou

Jestli si kupujete pravidelně bílé oblečení, tak víte, že je velmi těžké ho udržet bílé i po několika vypráních. Většinou se na něm objeví skvrny od potu, praním zešedne a vy ho tak oblečete pouze doma k teplákům. Nyní si ale můžete oblečení vybělit pomocí jednoduchých metod, na které nebudete potřebovat příliš mnoho surovin. Bílé oblečení by mělo zůstat bílé, aby dělalo radost co nejdelší dobu.

Bělost oblečení ztratí i kvůli mastnotě a jinému oblečení

Jestli bílé oblečení perete současně s barevným, nemůžete se divit, že se časem zapere a zůstane šedé. Bílé oblečení byste měli prát samostatně, k takovému prádlu můžete přidat například záclony nebo ubrusy. I nejdražší prací prostředky na bílé prádlo nemusí oděvy dokonale vyprat a vybělit. Proto je vhodné sáhnout po jiných metodách.

Mohlo by vás zajímat:  Dokonale čistá okna bez jediné šmouhy mohou být skutečností. Stačí použít oblíbený nápoj
Zdroj obrázku: Freepik

Koupené prostředky jsou plné chemických látek, které vedou k alergiím, vyrážkám nebo jinému podráždění. Než tedy sáhnete po chemickém bělidle, vyzkoušejte prostředky, které máte doma k dispozici. První z nich je jedlá soda. Sklenici sody smíchejte se 4 litry vody a namočte do roztoku bílé oblečení. Nechte několik minut působit a uvidíte, že oblečení získá ztracenou bělost.

Pomoci může aspirin nebo citronová šťáva

Na bílém oblečení jsou nejvíce vidět žluté skvrny, především od potu. Těch se účinně zbavíte pomocí aspirinu, který slouží nejen při nemocech, ale snadno také odstraní nečistoty na bílém oblečení. Používejte ale pouze bílé tablety. Stačí jich pět, které rozpusťte ve vodě, a do roztoku namočte oblečení. Poté vyperte jak obvykle a máte znovu bílé oblečení.

Mohlo by vás zajímat:  Kuchyňský dřez se bude blýskat čistotou díky šetrným, ale účinným prostředkům

Pomoci může také citronová šťáva. Přidejte ji do vody, nalijte do komory na leštidlo v pračce a máte hotovo. Použít ji můžete i jinak. Bílé oblečení dejte do lavoru s horkou vodou, přidejte citronovou šťávu a nechte namočené přes noc. Ráno oblečení vyndejte a vyperte ho. Fungovat by měly také tablety do myčky, které mohou oblečení vybělit. Používejte ale takové, které neobsahují fosfáty ani chlor.

Zdroj: https://www.nytimes.com/guides/tmagazine/how-to-take-care-of-your-clothes
Přidat na Seznam.cz