Pelargonie1

Exotické rostliny potřebují zvláštní péči. S příchodem chladných dní je důležité je správně zazimovat

Do našich končin byly přivezeny také rostliny z exotických zemí, kterým se zde nemusí dařit zrovna dobře. Můžete jim ovšem dopřát adekvátní péči i podmínky a ony se vám odvděčí bujným růstem a v některých případech i květem. Na zimu je pak nutné tyto druhy přesunout do domu.

Zdroj obrázku: Freepik

Zazimování exotických keřů

Do skupiny exotických keřů můžeme zařadit například oleandry, olivy anebo citrusy. Během letních měsíců se jim daří zdaleka nejlépe, a tak dokonale zkrášlí zahradu anebo balkón. Tyto rostliny potřebují pravidelnou závlahu a také dostatek slunce. Na zimu je nezapomeňte přesunout například do garáže či předsíně, kde teplota nesmí klesnout pod deset stupňů Celsia. Vhodné je zkrátit větve před obdobím zimního „odpočinku“ zhruba o třetinu.

Mohlo by vás zajímat:  Správně vyčistit brýle umí málokdo. Přitom k tomu stačí pouze voda a hadřík

Zazimování balkónových květin a bylinek

Mezi nejoblíbenější balkónové květiny u nás patří rozhodně muškáty. Až přijdou chladné dny, přemístěte tyto rostliny do chladných a temnějších místností v domě anebo bytě. Vhodná bude opět garáž, sklep a také předsíň. Nezapomeňte však ani na venku pěstované bylinky, jako je například bazalka, rozmarýn, tymián, bobkový list, levandule a podobně. Ty je také potřeba uchránit před zimou. Umístit je můžete klidně i v bytě, ovšem dejte je daleko od topení.

Zdroj obrázku: Freepik

Zazimování hlíznatých rostlin

Do skupiny hlíznatých rostlin patří hlavně begonie. Před zazimováním postupujte takto: hlízy opatrně vyjměte z půdy, očistěte je od stonků a jiných výhonků, nechte zhruba 14 dní proschnout na chladném místě a nakonec je umístěte do bedny s pískem, rašelinou anebo s dřevěnými pilinami. Uchovávejte je v místnosti, kde bude celou zimu kolem 4 až 8 °C. Vhodný tedy bude velmi chladný sklep, zahradní domek anebo i garáž. Během zazimování hlízy begonií pravidelně kontrolujte, aby nedošlo k jejich případnému uhnívání.

Zdroj: https://www.thespruce.com/three-ways-to-overwinter-tropical-plants-4077223
Přidat na Seznam.cz