Jídlo vyřeší stres jen naoko. Zažeňte chutě i stres něčím lepším

Jídlo vyřeší stres jen naoko. Zažeňte chutě i stres něčím lepším

Máte-li nutkavou potřebu sáhnout po jídle ve stresových situacích, je to jen reakce vašeho těla na emoce, které ve vás právě bojují. Tento stav přichází hlavně tehdy, když necítíme hlad. Projevovat se to může i zrychleným jedením. Zbavte se tohoto zlozvyku, dokud nebude pozdě.

Negativní účinky

Na první pohled se zdá, že na tom není nic špatného. Jídlo se stává potěšením a posilovačem nálady. Ukazuje se však, že nutkavé jedení může mít negativní následky. Hlavním z nich je konzumace během stresu způsobeného nekontrolovatelnou reakcí na problémy. Ve chvílích slabosti to už děláme automaticky a to může vést k obezitě a jiným zdravotním problémům.

Mohlo by vás zajímat:  Přetopený interiér může fíkus i zabít. Během zimy potřebuje oblíbená pokojovka zvláštní péči

Chcete-li se zbavit zlozvyku utápění emocí jídlem, stojí za to nahradit jídlo za žvýkačku nebo teplý čaj. Čaje z chmele, meduňky nebo heřmánku jsou skutečnými poklady přírody. Zklidní roztřesené nervy a teplý čaj v ústech vám jistě pomůže soustředit své myšlenky a odvrátit pozornost od touhy jíst tak často.

Zdroj obrázku: Freepik

Hydratace a spánek

Dehydratace a únava jsou nejčastějšími příčinami zvýšeného hladu a touhy sáhnout po něčem, co byste mohli sníst. Špatná hygiena spánku způsobuje, že tělo s větší pravděpodobností požádá o dávku cukru, který mu poskytne energii. Sledování seriálů nebo prohlížení sociálních sítí v noci můžou způsobit zvýšení úrovně stresu následující den.

Mohlo by vás zajímat:  Zapojte do domácích povinností celou rodinu

To přispěje k prohloubení zlozvyku. Pokuste se určit si hodiny, kdy vstanete a půjdete spát. Pamatujte také na častou hydrataci těla. Často to samo o sobě stačí k odstranění touhy po jídle. Ne nadarmo se říká, že hlad je převlečená žízeň. Vaše tělo bude vděčné za dávku vody a vy tak potlačíte chuť na něco dobrého.

Zdroj: https://health.clevelandclinic.org/how-stress-can-make-you-eat-more-or-not-at-all/
Přidat na Seznam.cz