Tasty Fresh Christmas Cocktail With Cranberries Served Glasses Closeup

Oblíbené sváteční nápoje, které připravíme bez kapky alkoholu

S blížícími se svátky mnozí z nás hledají způsoby, jak oslavit a být v pohodě, aniž bychom sahali po alkoholu. Naštěstí existuje bohatá paleta chutných a osvěžujících nealkoholických nápojů, které dokážou zvýraznit váš sváteční zážitek. To je dobrá zpráva pro všechny těhotné nebo kojící matky. A také pro všechny, kdo chtějí omezit alkohol nebo ho vůbec nepijí.

Citrusová osvěžení

Začněte svůj sváteční den tím, že si dopřejete osvěžující citrusový nápoj. Smíchejte čerstvě vymačkanou šťávu z pomerančů, grepů a citronů, přidejte led a pár lístků máty. Tato kombinace nejen hydratuje, ale také dodává vašemu tělu potřebné vitamíny. Velkou výhodou je fakt, že tato limonáda chutná jednoduše skvěle a s radostí si tento nápoj připravíte znovu a znovu.

Mohlo by vás zajímat:  Brambory je možné pěstovat i na balkoně. Pytlová metoda je snadná

Exotický ananasový shake

Pro něco trochu extravagantnějšího si vyzkoušejte exotický ananasový shake. V mixéru dejte dohromady čerstvý ananas, kokosové mléko a banán. Přidáním skořice získáte pikantní nádech. Tento nápoj vám dodá energii a přenese vás na pláže tropů. Čerstvý ananas je vynikající, ale v případě nouze můžete použít také ananas z konzervy.

Still Life Tasty Summer Smoothie
Zdroj obrázku: Freepik

Bylinková elegance

Pro milovníky bylin si připravte nealkoholický bylinkový koktejl. Smíchejte šťávu z okurky, bazalky a slupek z čerstvých jablek. Přidejte trochu perlivé vody a ledových kostek. Tato osvěžující kombinace bylin vytvoří elegantní nápoj pro vaše sváteční oslavy. Na večírcích bude ve sklenici vypadat stylově a zaručeně si na tomto nápoji pochutnáte.

Mohlo by vás zajímat:  Bramborovou vodou se lze snadno zbavit plevelu v zahradě

Hřejivý jablečný punč

Pro chladné večery si připravte hřejivý nealkoholický jablečný punč. Smíchejte čerstvý jablečný mošt s hřebíčkem, skořicí a plátky pomeranče. Povařte směs na plotně a nechte ji vařit asi 15 minut. Tento aromatický punč vám zahřeje tělo a vytvoří příjemnou atmosféru. Jestli hledáte nějaký nápoj na zimní (nebo podzimní) dny, tento bude vynikající alternativou pro zahřátí.

Zdroj: https://www.countryliving.com/food-drinks/g29386984/non-alcoholic-christmas-drinks/
Přidat na Seznam.cz