Zbavte se otravných hlodavců jednou provždy. Zafungují osvědčené i moderní metody

Zbavte se otravných hlodavců jednou provždy. Zafungují osvědčené i moderní metody

Návštěvy nechtěných hlodavců řeší lidé spíše ve starších domech a na venkově nebo na předměstích, ale nemusí to být vždy pravidlem. Pokud se však u vás hlodavci, hlavně myši nebo krysy, usadí, je tento problém třeba co nejdříve řešit, a to z hygienických i bezpečnostních důvodů, zejména máte-li malé děti. Pokud ještě situace není natolik kritická, abyste museli volat profesionálního deratizéra, vyzkoušejte některé z níže uvedených osvědčených postupů.

Kočka jako postrach

Hlodavce od dalších návštěv, nebo dokonce zabydlení spolehlivě odradí kočka, která je jejich přirozeným nepřítelem. Podmínkou k tomu, aby se vašemu domu hlodavci vyhnuli, ani není to, aby je kočka aktivně lovila, obvykle postačí její přítomnost a typický pach, na který hlodavci reagují. Navíc, pokud kočku adoptujete z útulku, uděláte ještě dobrý skutek a poskytnete domov opuštěnému zvířeti.

Různé druhy pastí a jedů

K odchytu hlodavců lze využít také pasti různých konstrukcí, z nichž některé slouží k usmrcení zvířete a jiné k jeho polapení. Pasti však mají smysl spíše tam, kde se hlodavci vyskytují jednotlivě a sporadicky. Stejně tak lze použít i různé jedovaté nástrahy, které jsou vymyšleny tak, že jsou pro hlodavce přitažlivé, ale po pozření jim způsobí smrt. Pokud však máte doma malé děti nebo domácí mazlíčky, je třeba být velice obezřetní.

Mohlo by vás zajímat:  Chytré hospodyňky brambory už dávno jenom nevaří. Jejich využití v domácnosti je úžasné
Zdroj obrázku: Freepik

Některé pachy hlodavce odpuzují

Na první pohled by se mohlo zdát, že myši a krysy vše ustojí a je těžké je něčím odradit. Není to však úplně pravda, protože některé vůně, které jsou lidem příjemné, hlodavci nesnášejí a mají tendenci se jim vyhýbat. Je tedy nejlepší dát tyto vůně na místa jejich výskytu nebo cestiček. Jedná se zejména o citronovou šťávu, rozdrcený hřebíček, mátu peprnou, koriandr, oregano a také česnek, který je dobré rozmačkat, aby byl více cítit.

Elektronikou proti hlodavcům

Moderní doba přinesla nové metody boje proti hlodavcům, k nimž patří například elektronické odpuzovače, které fungují na bázi vysílání ultrazvukových pulsů, které jsou pro hlodavce příliš intenzivní a nepříjemné.

Zdroj: https://www.marthastewart.com/1116514/how-get-rid-household-pests
Přidat na Seznam.cz