Úprava pozemku, zahradní jezírko i tvorba záhonů – tohle zvládnete sami!

 

Pojďte se pustit do úprav své zahrady – zde je pár tipů na zahradní projekty, kterými si vylepšíte váš pozemek naprosto sami. Co lze zvládnout za pár hodin, a kdy je lepší povolat techniku?

Skalka i členitá zahrada

Vytvořte si skalku podle svých představ a dopřejte si úpravu pozemku, o které jste vždy snili. Půjčovna minibagrů je ideální právě pro tyto případy, kdy si přejete na zahradě vytvořit něco nového, a nemáte v plánu si tím zničit záda. Využívat techniku je dnes základ úspěchu každého úkolu, do kterého se pustíte. S bagrem máte skalku za pár hodin!

Zahradní jezírko

Toto je skutečná radost! Zahradní jezírko je esteticky příjemné a přinese vaší zahradě jedinečný prvek – navíc stavba jezírka je právě ta práce, která vám přinese radost z dobře odvedené práce. Opět si můžete půjčit minibagr a ušetřit tak hodiny výkopových prací. Co vše budete k výrobě zahradního jezírka potřebovat:

  • jezírkové čerpadlo a filtr,
  • netkanou textilii pro jezírka,
  • jezírkovou fólii,
  • různě velké kameny a štěrk pro dekoraci,
  • vodní rostliny.
Mohlo by vás zajímat:  Žluté listy a špatný růst vyžadují rychlý zásah. Želatinový lék vrátí rostliny do kondice

Vlastní chutná nejlépe

Už vám došlo, že chuť domácích rajčat ničím nenahradíte? Dnešní doba je ideální pro zakládání vlastních záhonů – vše je dostupné a díky technologiím se vyhnete lopotivé práci. Půjčte si na jedno odpoledne malý bagřík a odstraňte trávu z prostoru, který bude sloužit k pěstování dobrot. Dopředu si zvolte samozavlažovací systém, který vám ušetří nekonečné běhání s konvemi. A pak již jen pokládejte vrstvy zahradního kompostu a výživného substrátu, díky kterým bude vše růst jako z vody!

Mít vlastní zahradu je dar – užijte si tento pocit a vytvořte si na ní právě to, co vám bude dělat největší radost. Už se těšíte, až si po dobře odvedené práci posedíte ve svém vlastním zeleném království?

 

Přidat na Seznam.cz