Pond 4084339 640

Úprava pozemku, zahradní jezírko i tvorba záhonů – tohle zvládnete sami!

 

Pojďte se pustit do úprav své zahrady – zde je pár tipů na zahradní projekty, kterými si vylepšíte váš pozemek naprosto sami. Co lze zvládnout za pár hodin, a kdy je lepší povolat techniku?

Skalka i členitá zahrada

Vytvořte si skalku podle svých představ a dopřejte si úpravu pozemku, o které jste vždy snili. Půjčovna minibagrů je ideální právě pro tyto případy, kdy si přejete na zahradě vytvořit něco nového, a nemáte v plánu si tím zničit záda. Využívat techniku je dnes základ úspěchu každého úkolu, do kterého se pustíte. S bagrem máte skalku za pár hodin!

Mohlo by vás zajímat:  Venkovní dlažbu je po zimě nutné dobře vyčistit a vypořádat se s plevelem a mechem

Zahradní jezírko

Toto je skutečná radost! Zahradní jezírko je esteticky příjemné a přinese vaší zahradě jedinečný prvek – navíc stavba jezírka je právě ta práce, která vám přinese radost z dobře odvedené práce. Opět si můžete půjčit minibagr a ušetřit tak hodiny výkopových prací. Co vše budete k výrobě zahradního jezírka potřebovat:

  • jezírkové čerpadlo a filtr,
  • netkanou textilii pro jezírka,
  • jezírkovou fólii,
  • různě velké kameny a štěrk pro dekoraci,
  • vodní rostliny.

Vlastní chutná nejlépe

Už vám došlo, že chuť domácích rajčat ničím nenahradíte? Dnešní doba je ideální pro zakládání vlastních záhonů – vše je dostupné a díky technologiím se vyhnete lopotivé práci. Půjčte si na jedno odpoledne malý bagřík a odstraňte trávu z prostoru, který bude sloužit k pěstování dobrot. Dopředu si zvolte samozavlažovací systém, který vám ušetří nekonečné běhání s konvemi. A pak již jen pokládejte vrstvy zahradního kompostu a výživného substrátu, díky kterým bude vše růst jako z vody!

Mohlo by vás zajímat:  Zvířecí přátelé pomohou zahradu zbavit nevítaných škůdců

Mít vlastní zahradu je dar – užijte si tento pocit a vytvořte si na ní právě to, co vám bude dělat největší radost. Už se těšíte, až si po dobře odvedené práci posedíte ve svém vlastním zeleném království?

 

Přidat na Seznam.cz