Netradiční listy a omamná vůně květů vdechnou interiéru exotický nádech. Pěstování kávy není těžké

Netradiční listy a omamná vůně květů vdechnou interiéru exotický nádech. Pěstování kávy není těžké

Vypěstovat si vlastní kávu není nic těžkého. Možná ale nepřijde bohatá sklizeň, jak byste si mohli myslet. Pokud se tak nestane, nemusíte být zklamaní, protože káva se stane krásnou ozdobou vašeho interiéru. Můžete si vybrat, jestli si ji zasadíte ze semen, nebo pomocí řízků.

Na kávu si budete muset několik let počkat

Jestli se vám povede sehnat semínka kávy, připravte se na to, že rozkvete až po dlouhých deseti letech pěstování. Pokud ale tak dlouho čekat nechcete, můžete si koupit rostlinu získanou roubováním nebo z řízků, protože i takovou možnost některé obchody nabízejí. Bílé květy se na rostlině objeví po dvou nebo třech letech.

Mohlo by vás zajímat:  Túje pěstované v květnících potřebují speciální péči. Vydané napospas mrazu nemusí zimu přežít

Krásně ale kontrastují s tmavě zelenými listy a vycítíte z nich kávovou vůni, která je velmi příjemná. Listy kávy jsou krásně skládané a lesklé a rozhodně zaujmou na první pohled. Půda pro rostlinu by měla být lehká a mírně kyselá. Na jaře a v létě je potřeba ji hnojit. Hnojivo ale nesmí obsahovat vápník. Jednou za dva roky kávu přesaďte do většího květináče.

Zdroj obrázku: Freepik

Potřebuje mnoho světla a stabilní teplotu

Rostlina by měla být pravidelně zalévána vodou pokojové teploty. Káva by nikdy neměla vyschnout, v zimě zálivku omezte. Celý rok potřebuje světlo a slunce, protože pochází z Afriky, a je potřeba ji umístit na východní stranu, kde bude mít teplotu kolem 23 stupňů. V zimě přejde do klidového stavu a také nebude tolik růst. Teplota jí stačí okolo 16–18 stupňů.

Mohlo by vás zajímat:  Množství slimáků v zahradě sníží sůl, skořice nebo káva

Při pěstování ale můžete udělat několik chyb. Těmi nejčastějšími z nich je přelévání rostliny, málo světla nebo velký chlad, který pro ni může být nebezpečný. Nikdy ji nedávejte na místo, kde budete často větrat, protože nemá ráda průvan. Listy zhnědnou, když se spálí od slunečních paprsků. K plodům ji můžete přivést vlastní silami – kartáčujte jí pestíky kosmetickým štětcem. Plody pak mohou rostlinu zdobit až půl roku.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/houseplants/coffee/growing-coffee-plants-indoors.htm
Přidat na Seznam.cz