Častým lezením po páníčkovi dávají kočky najevo svou náklonnost

Častým lezením po páníčkovi dávají kočky najevo svou náklonnost

Kočky jsou jedním z nejzajímavějších, ale zároveň i nejtajuplnějších domácích zvířat. I když byly domestikovány již před staletími, jejich chování nás dokáže stále fascinovat. Někdy dokonce vyvolává i pochybnosti. Jedním z nich je neustálé lezení na člověka.

Triviální důvod

Většina koček má ráda spaní spolu se svými majiteli. Domácí zvířata se se svými majiteli cítí bezpečně a přitahuje je jejich teplo. I nezávislým a náladovým kočkám se příležitost k takovému tulení bude líbit, zejména v zimě. Taková potřeba blízkosti je důkazem skutečné lásky a znakem důvěry, že kočka věří svému lidskému společníkovi.

Mohlo by vás zajímat:  Vyberte pro svého mazlíčka bezpečnou a pohodlnou přepravku

Kočky mohou být mnohokrát lhostejné a dávají přednost relaxaci. Žádné jiné zvíře nás nedokáže naučit odpočívat a užívat si nic nedělání. Takže pokud máte někdy problém odtrhnout se od práce a jste neustále na nohou, zkuste si ze svého kočičího společníka vzít příklad a užijte si příjemné lenošení.

Zdroj obrázku: Freepik

Neustálá přítomnost

Majitelé koček se často ptají, co jim chtějí dát tato tajemná a zajímavá zvířata najevo. Už víme, že když tvrdě nebo dozadu zatáhnou ocas, jsou naštvané, a dokonce se připravují na útok. Když od nás utíkají za šatník nebo pod postel, cítí se nejisté nebo jen hledají samotu. Když ukážou břicho, zvou nás ke hře, ukazují, že nám důvěřují a cítí se s námi bezpečně.

Mohlo by vás zajímat:  Túje se rychle rozrůstá a vyžaduje neustálou péči

Dalším zajímavým chováním kočky může být i nepřetržité lezení na majitele. Některé kočky čekají na okamžik, kdy jejich majitel bude sedět nebo ležet na pohovce, aby na něj skočily a pohodlně se usadily. Kočky, které často přicházejí k lidem, chtějí dát najevo, že k nim patří. Tato zvířata ráda ovládají všechno, a někdy dokonce i lidi. Dalším důležitým důvodem je prostě láska. Přemýšlivý tvor to ukazuje mnoha různými způsoby a neustálé lezení na člověka je určitě jedním z nich.

Zdroj: https://www.petmd.com/cat/behavior/what-causes-pet-become-overly-affectionate
Přidat na Seznam.cz