Obávaní moli se mohou objevit kdykoli. Z kuchyně je vyženou odsvědčené přírodní metody

Obávaní moli se mohou objevit kdykoli. Z kuchyně je vyženou odsvědčené přírodní metody

Moli milují kuchyně a hlavně spíže. Mají tam dostatek potravy a trvá dlouhou dobu, než vůbec zjistíte, že se vám ubytovali v nádobě s moukou nebo v čokoládě. Nejčastěji chodí na mouku, rýži nebo těstoviny. Najdete je ale také v zabalené čokoládě, domů si je můžete přinést i v krupici. Na první pohled si jich vůbec nevšimnete.

Zbavit se molů je velmi těžké, můžete vyzkoušet domácí způsoby

Zbavit se molů je sice těžké, ale není to nemožné. Použít můžete potraviny, koření nebo produkty, které najdete doma v kuchyni a které moly zaručeně odpudí. Může to ale trvat delší dobu, takže buďte trpěliví. Metody, které představíme, jsou testované již našimi babičkami a fungují. Jak ale zjistit, že máte v kuchyni moly?

Mohlo by vás zajímat:  K ucpanému odtoku není nutné volat instalatéra. Suroviny za pár korun problém vyřeší

Moli za sebou nenechávají stopy, proto je velmi těžké zjistit, že je máte doma. Můžete ale jednou za čas vyčistit spíž a podívat se, jestli odněkud nevylétnou malí motýli. Možná ve spíži uvidíte pavučiny, které budou lepit, můžete je vidět také při vaření těstovin, protože se budou vznášet na vodě. Důležité je pravidelně čistit skříňky, ve kterých máte jídlo. Každý obal a každou nádobu pečlivě zkontrolujte, a pokud moly uvidíte, musíte se všeho zbavit. Je to sice hodně peněz, které vyhodíte oknem, ale budete mít jistotu, že se moli nevrátí.

Mohlo by vás zajímat:  Praní prádla může být ekologické i levné zároveň. Ty nejlepší přípravky si snadno vyrobíte sami
Zdroj obrázku: Freepik

Na moly funguje jablečný ocet

Potraviny, které jsou kontaminované moly, musíte vyhodit ne domů do koše, ale rovnou do kontejneru, protože se může stát, že mol uletí a stejně se někde uvelebí. Vnitřek skříněk můžete umýt například jablečným octem. Ten můžete také nalít do misky a do skříněk ho vložit. Moli se v octu utopí a uvidíte, kolik jich vlastně doma máte. Je to jednoduchý trik, který funguje.

Použít můžete také suché víno, stačí ho také nalít do misky a umístit do skříněk. Jeho vůně přitahuje moly, kteří se snadno chytí na lep a utopí se. Jestli máte rádi citrusy, můžete jejich slupky využít k vyplašení molů. Ti nemají rádi ani cedrové dřevo, vůni levandule nebo hřebíčku. Všemi těmito prostředky můžete proti molům zabojovat.

Zdroj: https://housewifehowtos.com/clean/get-rid-of-pantry-moths/
Přidat na Seznam.cz