Mít doma kávu se vždy vyplatí. A to nejen pro návštěvy, tahle použití zpříjemní den

Mít doma kávu se vždy vyplatí. A to nejen pro návštěvy, tahle použití zpříjemní den

Není po snídani nic lepšího než si dát šálek kávy, takový názor sdílí miliony lidí po celém světě. Káva funguje jako vzpruha v práci, ale je nedílnou součástí také odpoledních nebo podvečerních posezení. Z kávových zrn se ale připravuje nejen lahodný mok, mohou posloužit také k dalším účelům. Dokonce lze s úspěchem využít i odpadní lógr! Nechte se inspirovat tipy, jak využít kávová zrna i sedlinu!

1.     Osvěžovač vzduchu

Kávová zrna mohou posloužit jako pohlcovač pachů i osvěžovač, stačí je nasypat na talířek nebo do mističek a položit na stůl či linku. Tento osvěžovač vzduchu funguje skvěle i v šatníku nebo autě, pro tyto účely je vhodnější namletá káva nasypaná do bavlněného sáčku, který se uloží na dno skříně nebo pod sedačku v autě. Lze si vyrobit i kávovou infuzi zalitím 2 lžiček mleté kávy vroucí vodou do hrnku a postavit doprostřed místnosti, ve které se rozline příjemné kávové aroma a zmizí nežádoucí pachy.

Mohlo by vás zajímat:  Aspirin pomůže nejen od bolesti hlavy. Inspirujte se jeho netradičním využitím
Zdroj obrázku: Freepik

2.     Na vyčištění připálených hrnců

Kávová sedlina dobře poslouží i v domácnosti, především při čištění mastnoty nebo připečených skvrn z hrnců nebo sporáku. Stačí přidat suchou sedlinu k běžnému čisticímu prostředku a krouživými pohyby nečistoty odstranit, následně jen umýt teplou vodou.

3.     Použití na zahradě

Kávový lógr výborně funguje na zahradě, stačí jím posypat cestičky mezi záhony a na úrodu už si nikdy netroufnou slimáci. Kromě toho funguje kávová sedlina jako hnojivo, obsahuje celou řadu minerálních látek, které přispívají k obohacení půdy. Zásoby sedliny z kávovaru proto přimíchávejte do kompostu, který se obohatí o draslík, dusík, vápník, hořčík nebo mangan. Půda provzdušněná lógrem je navíc propustnější a lépe propouští vodu. Směs lze přidat také k samotným rostlinám, jako jsou azalky, růže, muškáty, hortenzie nebo kapradiny, které milují kyselejší prostředí.

Zdroj: https://www.instructables.com/11-unusual-uses-for-coffee/
Přidat na Seznam.cz