Mol

Nezvaní škůdci si rádi ukousnou z našich kuchyňských zásob. Vypořádejte se s nimi nadobro

Škůdci jsou největší pohromou pro každou kuchyni. V Čechách existuje několik druhů škůdců, kteří se dostanou do naší domácnosti a podívají se na naši zásobu jídla. Abyste se vyhnuli znehodnocení potravin, je nutné zakročit včas. Ale jak? Poradíme vám, jak se jednoduše zbavit škůdců i nežádoucího hmyzu.

Existuje mnoho způsobů, jak zamezit výskytu škůdců a hmyzu ve vaší domácnosti. Vedle pozvání desinsekční firmy můžete vyzkoušet mnohem levnější a jednodušší varianty. Předejděte tomuto problému preventivním opatřením.

Mohlo by vás zajímat:  Vánoční kaktus pokvete dlouhé týdny díky domácímu banánovému hnojivu
Zdroj obrázku: Freepik

Jak vypadá vaše potravinová skříň?

V moderních kuchyních jsou velmi oblíbené potravinové skříně, které jsou plné surovin a ingrediencí potřebných k vaření oblíbených receptů. Vedle pečiva, marmelád a olejů máte jistě také police plné nádob s moukou, strouhankou, cukrem nebo těstovinami. Pokud v některé z dóz najdete náznak prvního hmyzu, je nutné vyhodit celý obsah nádoby a zaměřit se na všechny další.

Celou potravinovou skříň vyndejte alespoň třikrát za rok a řádně ji umyjte. Teplá voda spolu s čisticím prostředkem nebo mýdlem bude dostačující, pokud ale do prostředku na mytí skříně použijte i pár kapek octa, zamezíte výskytu hmyzu mnohem víc.

Mohlo by vás zajímat:  Mastné skvrny vyčistí běžný saponát, jedlá soda nebo žehlička
Zdroj obrázku: Freepik

Správné skladování je důležité

Nikdy ingredience neskladujte v potravinových skříních bez pevného uzávěru. Otevřené sáčky mouky jsou jasnou pozvánkou pro veškeré škůdce. Zabraňte jejich výskytu jednoduše. Pořiďte si hezké nádoby s pevným uzávěrem nebo použijte sponky nebo gumičky na sáčky.

Po umytí celé potravinové skříně vložte do jedné z polic hrnec s nahřátým hrncem a skříň zavřete. Pára z octa vyžene všechny přeživší druhy hmyzu a škůdců. Dobře odhání hmyz také vůně hřebíčku, bobkového listu, máty nebo citronu či pomeranče. Stejně působí také vanilkový lusk.

Zdroj: https://www.tasteofhome.com/collection/how-to-get-rid-of-bugs-in-your-pantry/
Přidat na Seznam.cz