Beautiful Interior Room Design Concept

Z přírodních materiálů si můžeme vytvořit osobité podzimní dekorace

Podzim se blíží a s ním i chladnější dny. Většina z nás začíná trávit více času doma, což je skvělá příležitost k tomu, abychom svůj domov oživili novými dekoracemi. Zářijové měsíce nabízejí spoustu inspirace pro DIY (udělej si sám) projekty. Představujeme vám tři nápady, jak si vyrobit podzimní dekorace z běžně dostupných materiálů.

Věnec z podzimních listů

Podzimní listy přinášejí paletu úchvatných barev, které můžete využít k vytvoření krásného věnce na dveře. Potřebujete jenom pevný kruh (například z větviček nebo drátu), různé sušené listy a lepidlo či drátky k jejich přichycení. Pro více vrstevnatý vzhled můžete kombinovat listy různých druhů stromů. A pro delší životnost zvažte povrchovou úpravu sprejem, který zachová barvu listů. Věnec také můžete ozdobit malými podzimními plody nebo ořechy, aby měl ještě bohatší vzhled.

Mohlo by vás zajímat:  Také v čistých domácnostech bez zvířat mohou být blechy, odhalí se pohledem na lidskou kůži
Zdroj obrázku: Freepik

Dekorační polštáře s podzimním motivem

Jestliže umíte trochu šít, podzimní polštáře jsou skvělým projektem. Stačí zakoupit látku s podzimními motivy nebo si vytvořit vlastní design pomocí barvítek na textil. Pro osobní dotek můžete přidat i jiné ozdoby, jako například knoflíky nebo stuhy. A pokud šití není vaše silná stránka, existují také iron-on (žehlicí) motivy, které lze snadno aplikovat na hotové polštáře. Doporučujeme kombinovat různé textury látek pro větší hloubku a zájem o váš obývací prostor.

Podzimní terárium se suchými květinami a větvičkami

Terária nejsou jen pro sukulenty a kapradiny. Zkuste vytvořit podzimní terárium s použitím suchých květin, větviček, šišek a jiných přírodních materiálů, které nám toto roční období nabízí. Začněte s čistým skleněným obalem – může to být váza, stará konzervička nebo třeba skleněný zavařovací hrníček. Vložte vrstvu písku nebo drobných kamenů na dno pro stabilní podklad. Poté začněte vrstvit různé přírodní materiály, dokud nedosáhnete požadovaného vzhledu. Terárium můžete dokončit malými figurkami nebo svíčkami, aby vytvořily teplou a útulnou atmosféru. Toto terárium je krásnou dekorací na stůl, okenní parapet nebo poličku a přináší do interiéru kousek podzimní přírody.

Zdroj: https://www.extraspace.com/blog/home-organization/diy-projects/fall-decoration-craft-ideas-for-your-home/
Přidat na Seznam.cz