Coffee 1030971 1920

Nevzhledné sedliny v hrníčcích zmizí díky pár trikům a nádobí bude zase jako nové

Máte svůj oblíbený hrnek, jenže vlivem častého používání se v něm usadil sediment ve formě hnědých až černých skvrn? Myčka tyto usazeniny nevyčistí a s každým dalším nápojem se navíc fleky zhoršují. Přesto vaše hrnky mohou vypadat zase jako nové, a to za pomocí věcí, které jsou běžně v kuchyni. Po čem byste měli při čištění hrnků sáhnout?

  • jedlá soda a ocet
  • kyselina citronová a citron
  • sůl
  • prášek do pečiva

Zázraky z kuchyně

Pokud zvolíte kyselinu citronovou, stačí na houbičku nanést lžičku prášku a hrneček jí přejet. Za okamžik bude zcela čistý. Hrneček pak důkladně opláchněte vodou. Pokud máte po ruce jedlou sodu a kuchyňský ocet, nejlépe desetiprocentní, dejte do misky půl lžičky sody a jednu lžíci octa. Směs začne okamžitě pěnit. Naneste ji na houbičku a vnitřek hrnečku otřete. Opět hrnek důkladně opláchněte.

Mohlo by vás zajímat:  Stříbrné příbory si zachovají svůj dokonalý lesk správným čištěním
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Ocet dobře reaguje i se solí. Tři čtvrtě lžíce soli a lžíce octa po promíchání vytvoří pastu, se kterou snadno hrnky očistíte od všech usazenin. Skvěle pomůže také prášek do pečiva, který v tomto případě funguje trochu jako písek na nádobí. Stačí ho malé množství nasypat na vlhkou houbičku. Snadno pak odstraníte veškeré sedimenty a hnědé skvrny rázem zmizí.

Sůl nad zlato

Pokud nemáte po ruce zrovna nic jiného než sůl, i ta vám může pomoct. Nasypte jí trochu na postižená místa hrnečku a chvilku jemně mněte prsty. Bude to trochu pracnější, svůj účel ale tato metoda splní. Dalším způsobem je vyčistit hrnky směsí ze lžičky jedlé sody a šťávy z půlky citronu. Tato pasta pomůže k tomu, aby i ty nejvíc znečištěné hrnky byly opět jako nové.

Mohlo by vás zajímat:  Čistá lednice uchová potraviny čerstvé a zdravé. Stačí dodržet několik kroků
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Posledním způsobem, který můžete využít, je klasická obyčejná zubní pasta. Postačí nanést 2‍–‍3 centimetry tlustou vrstvu na vlhkou houbičku a hrnky jí důkladně přetřít, za chvíli se budou blýskat novotou. Po každém takovém čištění nezapomeňte nádobí důkladně opláchnout pod tekoucí vodou, abyste je zbavili zbytků prostředků. Pak už si jen můžete užívat svůj oblíbený nápoj z čistého nádobí.

Přidat na Seznam.cz