Bread 1281053 1280 (1)

Chléb je univerzální potravina, ale díky svým savým vlastnostem i domácí pomocník

Chléb je potravina, která je v každé domácnosti. Mažeme si na něj máslo, marmeládu i pomazánky, můžete si z něj udělat topinku nebo si ho nakrájet do polévky. Hodí se na odpolední svačiny na výletech. Jak ale chléb využít v domácnosti?

Společně s octem vás zbaví nepříjemného zápachu

Osvěžovač vzduchu sice koupíte v každé lékárně, ale jsou drahé a často neúčinkují tak, jak obal deklaruje. Poradit si můžete i sami doma, a to výrobou domácího osvěžovače. Stačí jen namočit krajíc chleba do lihového octa, zabalit ho do papírové utěrky a přes noc dát na místo, kde chcete zápach neutralizovat. Můžete ho vložit například do prázdné popelnice nebo do vlhkého sklepa. Tento „přípravek“ vás zbaví nepříjemného pachu a druhý den chléb vyhodíte. Ocet můžete využít jako čisticí prostředek, pokud ho zředíte s vodou v poměru 1 : 1.

Mohlo by vás zajímat:  Správné barvy do interiéru není vhodné vybírat podle mladých architektů. Chceme-li se cítit dobře, pomůže osvědčená stará čínská metoda
Zdroj obrázku: Pixabay

Chléb se dá využít také jako prostředek na podlahu. Někdo může říci, že je to plýtvání jídlem, pokud ale není zbytí, je lepší dva krajíce oželet. Nejvhodnější bude toastový chléb, který má nadýchanou střídku, poslouží ale také klasický žitnopšeničný chléb. Na podlahy se ale nehodí chléb obsahující semínka nebo zrníčka.

Chléb může zbavit polévku mastnoty nebo vysaje mastné skvrny na zdi 

Tučná oka z polévky vklouznou snadno do toastového chleba, pokud ho přiložíte k její hladině. Plátkem chleba můžete snadno odstranit střepy na podlaze, i když možná jako první sáhnete po smetáku. Do střídky se ale zapíchnou i nejmenší kousky skla.

Mohlo by vás zajímat:  Triky, jak uvařit i z mála aneb Čím nahradit některé suroviny
Zdroj obrázku: Pixabay

Pokud smažíte řízky a část omastku se dostane na nechráněnou zeď, chlebovou střídku zmačkejte do kuličky a tou přejíždějte po mastných skvrnách. Lehce se jich tak zbavíte. Kousek chleba můžete také vložit například ke třtinovému cukru, který má tendence tvrdnout. S chlebem zůstanou delší dobu vláčné bonbony typu marshmallow. Pomocí chleba také vyčistíte mastné obrazy, které nejsou chráněny vrstvou skla.

Přidat na Seznam.cz