Ants 4239 1280

Nevítané mravence z domova vypudí osvědčené a zároveň humánní metody

Mravenci patří mezi neškodný hmyz, ale mohou být velmi nepříjemní. Jsou užiteční venku, protože uvolňují půdu a také se živí mrtvým hmyzem a škůdci rostlin. Problém ale nastane, pokud se dostanou dovnitř do bytu. V něm si mohou postavit hnízda a rychle se zde množí. Na trhu je spoustu chemických přípravků, kterými se mravenců zbavíte, ale pro člověka mohou být nebezpečné.

Tento problém můžete vyřešit domácími prostředky

Většina přírodních řešení mravence nezabije, ale pouze je odradí a povzbudí je k tomu, aby se přestěhovali jinam. Pomoci si můžete octem, medem nebo éterickými oleji. Ocet je spolehlivou metodou, jak se jich zbavit. Stačí je postříkat místa, kde se mravenci zdržují, a protože nemají rádi jeho vůni, z domu utečou. Citronová šťáva bude stejně užitečná. Díky kyselé chuti ztrácejí orientaci. Pokropte jí okenní parapety nebo oblast dveří.

Mohlo by vás zajímat:  Hydroizolace a sanace vlhkého zdiva: Proč problém řešit a jakého vybrat profesionála?

Použít můžete koření, jako je sůl, pepř, skořice nebo chilli. Kořením posypte mravenčí cestičky. Štiplavý zápach bude pro mravence nepříjemný. Dobře bude fungovat také kávová sedlina. Nalijte ji před dům a vůně kávy spolehlivě tento hmyz odradí. Kávu můžete použít také na zahradě. Medová past bude stačit k tomu, aby se mravenci dostali na lep, ale už se nedostali ven. Stačí jen med nalít do mělkého talíře a počkat, až se na něj mravenci nalepí.

Mohlo by vás zajímat:  Malé děti přirozeně objevují svět, každý den na ně ale číhá mnohé nebezpečí
Zdroj obrázku: Pixabay

Voda s mýdlem mravence podráždí

Éterické oleje pomohou zbavit se mravenců. Mravenci totiž nemají rádi štiplavý zápach, takže pokud olej použijete, můžete si být jistí, že odejdou. Smíchejte 100 ml vody, 30 kapek máty peprné a 30 kapek hřebíčkového oleje. Tuto směs nalijte do rozprašovače a protřepejte. Poté nastříkejte na místa, kam mravenci migrují. Směs můžete použít i při čištění podlahy.

Mravencům nevadí voda, ale v kombinaci s mýdlem pro ně není příjemná. Dráždí je a způsobí poruchy pohybu. Rozpusťte několik kapek mýdla ve vodě a nastříkejte směs na místa, kde se mravenci pohybují. Jakmile hmyz zmizí, nastříkané oblasti důkladně očistěte. Smíchat s vodou můžete také prostředek na mytí nádobí, a to v poměru 3 : 1.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-kill-ants
Přidat na Seznam.cz