Baby 4116187 1920[1]

Pokoj pro batole má četná specifika. Chyby při zařizování mohou vytvořit i nebezpečné místo

Narození dítěte je nádherná událost. A od té doby čas plyne jako voda a z novorozence se stává batole. Tomu je třeba přizpůsobit i podmínky pro jeho poznávání. Když už má mít svůj pokoj, je třeba zajistit, aby měl vše potřebné. Aby byl praktický a hlavně bezpečný. Jak na to?

Začíná to už místem pro spaní, kdy místo postýlky se šprušlemi je potřeba pořídit téměř dospěláckou postel se zábranou. Dvouleté dítě má zcela jiné potřeby a požadavky než půlroční, což bychom měli zohlednit při vybavování dětského pokoje. Na prvním místě stále zůstává bezpečí. Zaslepené zásuvky, zabezpečené otvírání oken, případně dětské pojistky a krytí ostrých rohů, to vše je pořád aktuální.

Mohlo by vás zajímat:  Sprchový kout lze dokonale vyčistit během pár okamžiků. Stačí znát jednoduchý postup

Dovolte jim být samostatnými a zvolte vhodný nábytek

Malé děti rády napodobují chování dospělých. Při volbě vhodného nábytku si malý pomocník dokáže sám uklidit hračku, podat plenu nebo vytáhnout knížku. Volte skříňky a komody bez ostrých úchytek, a především je vždy ukotvěte do zdi. Polička na knihy ve výši dětských očí může sloužit i jako klec pro plyšáky nebo parkoviště autíček. Otevřené police bývají prašné, ideální je ukládání hraček do boxů, na které děti samy dosáhnou. Co se týče hraček, méně je více. Preferujte hračky, které vaše děti rozvíjejí. Aby se cítily v pokojíčku příjemně, mohou si ho s vaší pomocí vyzdobit

Mohlo by vás zajímat:  Strom štěstí vnese domů bohatství a pozitivní energii. Na oplátku vyžaduje jen málo

· samolepkami,

· tabulovou fólií nebo tabulí,

· zarámovanými obrázky oblíbených pohádkových postaviček,

· nástěnkou se společnými fotkami a výtvory.

Zdroj obrázku: Pixabay

Myslete na zdraví a dobrý spánek vašich dětí

Od volby celoplošných koberců se v poslední době ustupuje, nicméně dlouhé sezení na vinylu nebo dlažbě není pro děti to pravé. Pokud máte podlahové topení a nechcete podlahu zakrývat, pořiďte alespoň kusový koberec nebo pěnové puzzle. Přehnaná sterilita škodí, ale pro údržbu pokoje je důležité, aby bylo vše dobře přístupné a omyvatelné. Pro dobrý dětský spánek je zásadní dobré zatemnění. Pokud nemáte v oknech rolety nebo žaluzie, pořiďte kvalitní zatemňovací závěsy. Nemalé procento dětí se v noci ve tmě bojí, nezapomeňte tedy na malé světýlko, ideálně osvětlete i cestu k vám do ložnice.

Zdroj: https://balancedfoodandfuel.org/children-s/how-to-equip-a-children-s-room-for-two-children/
Přidat na Seznam.cz