Netrapte se úklidem kuchyně celý den. Snadno a rychle vše vyčistíte pomocí několika triků

Netrapte se úklidem kuchyně celý den. Snadno a rychle vše vyčistíte pomocí několika triků

Čistá kuchyně je snem snad každé ženy. Denní používání všech spotřebičů na ní může zanechat určité stopy, proto je dobré vědět, jakými triky si pomoci, abyste úklidem nestrávili celý den. Stačí po každém použití kuchyně vyčistit linku a také uklidit nádobí. Postupně si najeďte na vlastní systém a uvidíte, že úklid kuchyně bude hračka.

Dokonale čistá kuchyň pomocí domácích prostředků

Lesklé talíře získáte díky mleté hořčici. Stačí ji nanést na hrnce a talíře, zbaví je mastnoty a vodního kamene. Nakonec nezapomeňte všechno nádobí umýt pod horkou vodou. Vodní kámen i usazeniny od tuku snadno odstraníte pomocí směsi, kterou si vyrobíte pomocí vody, octa a vodky. Smíchejte všechny suroviny, nalijte do rozprašovače a používejte, jak je libo.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí čisticí prostředky překvapí svým účinkem a k jejich výrobě stačí pár surovin

Pánve vyčistíte pomocí gelového pracího prostředku a jedlé sody. Ponořte pánve do vody, přidejte zmíněné prostředky. Pánev můžete dát například do většího hrnce a poté postavit na sporák, kde vařte půl hodiny. Po vychladnutí pánev opláchněte. Mikrovlnná trouba může být po několika použitích plná usazenin a nečistot. Pomozte si vodou a octem, směs dejte do misky a položte do trouby. Zapněte ji a počkejte, až se výpary z octa dostanou k nečistotám a odstraní je.

Zdroj obrázku: Freepik

Součástí kuchyně je také digestoř

Na odsavače par se často zapomíná, přitom jsou nedílnou součástí každé kuchyně. Proto by se nemělo zapomínat na jejich čištění, které je velmi důležité. Filtry stačí navlhčit vodou a vyčistit zubním kartáčkem, který předtím namočte v bělidle. Nechte deset minut působit a opláchněte. Stejně jednoduše vyčistíte také troubu. Připravte si směs z prášku na pečivo, pracího prostředku a vody, aby vznikla kašička. Naneste pastu na špinavá místa v troubě a nechte působit. Poté umyjte troubu vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Hygienicky čistá ložnice je zárukou zdravého spánku. Nezapomínejte na základní kroky

Lednice patří mezi spotřebiče, které používáme nejčastěji. Je zapnutá vlastně neustále, hromadí se v ní nejen zápach, ale také různé bakterie – zvlášť pokud v lednici necháváte prošlé potraviny nebo jídlo, které tam nepatří. Chladničku vyčistíte pomocí prášku do pečiva, který smíchejte s vodou. Vnitřek chladničky směsí vytřete a otřete do sucha. Vnější povrch můžete vyčistit houbičkou a mýdlovou vodou.

Zdroj: https://www.ovenclean.com/blog/the-best-advice-for-keeping-your-kitchen-clean/
Přidat na Seznam.cz