Kvůli dokonale čisté podlaze nemusíte běžet do obchodu. Domácí prostředky jsou mnohem efektivnější

Díky několika trikům budou okna během chvíle čistá a bez jediné šmouhy

Jednoduchá činnost, která dá pořádně zabrat. Tak by se dalo nazvat mytí oken. Používejte na mytí oken prostředky, které je skutečně vyčistí a nebudou zanechávat nevzhledné pruhy, které rozhodně nepatří mezi ozdobu oken. Okna musíte nejen vyčistit, ale také pečlivě vyleštit. Použít ale můžete také domácí prostředky, které jsou velmi účinné.

Jakých chyb je dobré se vyvarovat a jak odstranit nečistoty jednoduchým způsobem?

Můžete na mytí oken použít například triky našich babiček a maminek, které nejčastěji používaly k leštění nylonové punčochy nebo starý novinový papír. Nejlepší doba, která je vhodná na čištění oken, je oblačné počasí, kdy neprší. Jestli se rozhodne mýt okna, když je slunečno, budou vidět všechny šmouhy, naopak v deštivém počasí nemá smysl mýt okna, protože se znovu ušpiní.

Mohlo by vás zajímat:  Ušetřete při mytí nádobí ještě více. Domácí tablety jsou levné a připravené během chvíle

Dokonce existují teorie, kdy by se měla okna mýt v závislosti na světové straně. Východní okna se mají mýt do 11 hodin, okna směřující na jih myjte mezi 11. a 15. hodinou, západní okna můžete umýt od 11 hodin do západu slunce a severní okna lze umýt kdykoliv během dne. Začínejte vždy okenními rámy, ze kterých odstraňte prach, pavučiny a další nečistoty.

Zdroj obrázku: Freepik

Okna můžete vyčistit pomocí octa nebo vodky

Ocet je velmi oblíbeným produktem nejen v kuchyni, ale mnoho žen ho používá v celé domácnosti. Hodí se nejen na okna, ale také pomůže v koupelně a díky němu pročistíte také zanesené odpadní trubky. Na okna použijte následující směs – 1/8 hrnku octa smíchejte se lžičkou mycího prostředku a nalijte do osmi sklenic teplé vody.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí zavlažovací vychytávky udrží rostliny v kondici i během dovolené

Směs na okna nanášejte měkkým hadříkem, nejlépe z mikrovlákna. Směs můžete také nalít do rozprašovače a používat jako klasický prostředek na mytí oken. Vhodným prostředkem na leštění a mytí oken je také voda. Budete potřebovat kromě alkoholu také teplou vodu, čpavek a mycí prostředek. I tento roztok můžete nalít do rozprašovače a následně použít na okna.

Zdroj: https://www.glassrepairatlanta.com/clean-your-windows-without-leaving-streaks-and-spots/
Přidat na Seznam.cz