Nepříjemný zápach ve skříni pronikne do všech oděvů. Zbavte se ho co nejdříve

Nepříjemný zápach ve skříni pronikne do všech oděvů. Zbavte se ho co nejdříve

Pokud nepomohou osvěžovače vzduchu a všechny metody, které zkoušíte, jsou marné, přečtěte si následující článek. Poradíme, jak se zbavit nepříjemného zápachu, plísně nebo vlhkosti z vašeho šatníku. Můžete vyzkoušet metody, které znaly již naše babičky. Můžete vyzkoušet hřebíček, mléko, ocet, líh nebo citronovou šťávu.

Jak přesně domácí suroviny využít?

Za problémy s nepříjemným zápachem v šatníku stojí několik faktorů. Často si za něj totiž můžeme sami. Do skříně byste měli dávat jen vyprané, čisté a suché oblečení. Nezáleží na tom, jestli máte novou, nebo starou skříň. Je nutné o prádlo pečovat tak, aby se netvořily plísně ani bakterie.

Prvním krokem je vyčištění celého šatníku. Nejdříve z něj vyndejte oblečení, vnitřek otřete směsí na bázi octa, ten stačí jen smíchat s vodou. Po vyčištění police důkladně osušte a nechte aspoň hodinu větrat. Můžete také otevřít okno. Když je vnitřek skříně suchý, nastříkejte do ní osvěžovač nebo police potřete olejem, nejlépe levandulovým, protože ten odpuzuje můry a další hmyz.

Zdroj obrázku: Freepik

Proti plísni použijte hřebíček nebo teplé mléko

Jestliže z šatníku cítíte nepříjemný zápach plísně, můžete se jí zbavit pomocí drceného hřebíčku. Ten neutralizuje nežádoucí pachy. Použít můžete také jedlou sodu, stačí jen nasypat menší množství na talíř a dát ji na jednu z polic. Pokud uvedené metody nebudou fungovat, zkuste horké mléko. Dejte ho do misky, zavřete dveře a počkejte pár minut, než mléko vychladne. Můžete opakovat několikrát za sebou.

Mohlo by vás zajímat:  Malou ložnici lze snadno zvětšit optickými triky. Dostatek světla a chytré uspořádání dokážou divy

Je nutné mít šatník čistý a suchý, protože jinak se v něm budou usazovat plísně a prádlo bude nepříjemně zapáchat. Můžete si k oblečení přiložit například látkové pytlíky se sušenou levandulí. Prádlo bude příjemně vonět a nepůjdou na něj moli. Můžete si zakoupit také voňavá mýdla a vložit je mezi oblečení. Získáte tak přírodní voňavku.

Zdroj: https://experthomereport.com/why-do-my-cabinets-stink-and-how-to-fix-them/
Přidat na Seznam.cz