Clean Glasses After Washing Dishwasher

Úprava horního koše v myčce předejde usazování vody na nádobí

Myčky nádobí se staly součástí našich domácností. Ani tyto spotřebiče, které nám tolik usnadnily život, však nejsou bezchybné. Ale výrobci vymysleli řešení, které naše problémy vyřeší, jen o něm spousta lidí neví.

Časté problémy majitelů myček

Každý uživatel myčky nádobí se pravděpodobně nejednou potřísnil vodou, která se při vykládání usadila na šálcích a miskách. Je to nepříjemné, zejména pokud tekutina vystříkla i na nádobí na spodním stojanu myčky. Proto byste měli začít vyndávat suché nádobí ze spodní zásuvky. Pro většinu majitelů myček je to samozřejmost. Při umísťování špinavého nádobí, jako jsou misky a šálky, by měly být vkládány dnem vzhůru. Vyplatí se také dbát na to, aby se nádobí v myčce vzájemně nepřekrývalo, protože to může způsobit, že je myčka nebude moci umýt, a navíc se v těchto místech ráda hromadí voda.

Mohlo by vás zajímat:  Postarejte se o svého pejska v létě správně, aby nestrádal a netrpěl v horku
Zdroj obrázku: Freepik

Tento prvek tam není náhodou

Nádobí je umístěno správně, ale po skončení mycího cyklu se na šálcích nebo miskách stále usazuje voda? Výrobci přidali do myček nádobí funkce, které mají těmto nepříjemnostem zabránit. Pokud vytáhnete horní zásuvku myčky, všimnete si dvou sad koleček na boku. Vysuňte zásuvku až na doraz, mírně ji nadzvedněte a vyjměte první kolečko, pokračujte ve vysouvání, dokud se z výsuvu nesundá druhé kolečko. V tomto okamžiku by měla strana jedné zásuvky spočívat pouze na vaší ruce.

Mohlo by vás zajímat:  Nejvíce riziková elektrická zařízení v domácnosti, která mohou způsobit požár

Nyní nasaďte horní kolečko zásuvky na výsuv a pomalu zásuvku zasouvejte, dokud na ní nebude i druhé kolečko. Nakonec zasuňte zásuvku do myčky. Mnohem jednodušší úkol budou mít majitelé myček nádobí s klipem. V takovém případě stačí použít jeden z nich ke zvednutí koše. V tomto okamžiku je police myčky nakloněná, kdy jedna strana je výše než druhá. A to je správná pozice. Zásuvku můžete umístit tak, aby voda po umytí nádobí stékala, a ne se usazovala, což se stává, pokud je police myčky rovná.

Zdroj: https://todayshomeowner.com/kitchen/guides/standing-water-in-dishwasher/
Přidat na Seznam.cz