Spider 3658386 1920

Několik kroků udrží pavouky daleko od každého domova

Členovce se čtyřmi páry nohou mnoho lidí bytostně nesnáší, výjimkou dokonce není ani fobie nebo panický strach z pavouků. Jsou však také chovatelé, kteří mají tyto tvory za domácí mazlíčky. Povětšinou se jich ale chce každý z domácnosti zbavit, ale jak na ně? Osminohá stvoření dobrovolně dům či byt neopustí, nebo snad existuje metoda, která je vypudí? Vyzkoušejte triky, pomocí kterých s těmito nežádoucími zvířátky zatočíte.

Pozor na odpadkové koše

Neustálý přístup k potravě? Odpadkové koše jsou otevřeným bufetem pro pavouky nebo hmyz, proto se doporučuje nádoby ponechávat hermeticky uzavřené. Nutností je pravidelné vynášení pytlů s domácím smetím. Při snížení možností potravy ubude také pavouků, kteří přijdou do domácnosti na návštěvu.

Mohlo by vás zajímat:  Citron nechybí v žádné kuchyni. Jeho další využití už však zná málokdo

Kaštany jako odpuzovače

Plody kaštanu koňského jsou ideální prevencí před pavouky, obsahují totiž látky, které tito živočichové nesnesou. Plody se musí proděravět a následně položit na parapety, ke dveřím nebo do rohů, kde se mohou nepříjemní pavoukovci vyskytovat.

Nepřítel v podobě kočky

Kočka jako přirozený nepřítel pavouků? Dá se říci, protože kočky jsou lovkyně a nenechají si ujít příležitost k lovu.

Zdroj obrázku: Freepik

Preventivní vůně eukalyptu

Další možností, jak nedopustit, aby se pavouci dostali do nitra domácnosti, je eukalyptus. Hodí se jej vysadit na zahradě, ale také na balkoně nebo mít jeden exemplář v květníku, protože tento druh živočichů nesnáší jeho vůni.

Mohlo by vás zajímat:  Dejte do své myčky jedlou sodu

Skořicí proti pavoukům

Toto koření se přidává do dezertů i vánočního cukroví nebo do svařeného vína. Skořice se krásně rozvoní interiérem, a zatímco lidem je příjemná, pavouci ji nesnášejí.

Pořádek nade vše

Pavoukům se daří na půdách i ve sklepích, také v místnostech, kde je prach, špína a množství pavučin, proto pravidelný úklid pavoukovce vyžene.

Omývání ovoce

Mezi další potřebné kroky pro eliminaci pavouků patří pravidelné mytí ovoce z obchodu, zejména na exotických banánech se mohou objevovat pavouci, kteří mohou být dokonce jedovatí.

Zdroj: https://smithspestmanagement.com/blog/post/how-to-get-rid-of-spiders/
Přidat na Seznam.cz