Kitchen 2400367 1920

Nejvýraznější trendy v interiérovém designu pro podzim a zimu 2020

Pro každé roční období se hodí něco jiného. A to se netýká jen vaření, ale také interiérů. S novým ročním obdobím vždy přichází také nové trendy. Odborníci z Hornbachu pravidelně přicházejí s komplexním návrhem interiérů v několika různých stylech. Nemusíte si pochopitelně bydlení zařídit přesně podle nich, ale skvěle se díky tomu budete orientovat ve vhodných barvách, vzorech a doplňcích. V tomto případě trendy nazvali:

  • Everything goes,
  • Family time,
  • Make space,
  • Coming home.

Everything goes

Minimalismus je již několik let velmi populární, ale tento styl jde proti němu. Na místo minimalismu řadí větší množství dekorací. Jedinou místnost tak můžete naplnit palmovými listy, květinami, běhounem s leopardím nebo zebrovaným vzorem, malé polštářky, závěsy i zrcadla na zdi. Výrazné jsou zde tóny zelené v kombinaci s jemně růžovou.

Mohlo by vás zajímat:  Skvrny od inkoustu i rez v myčce jsou rázem pryč díky jedinému prostředku
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Family time

Rodinný čas je to, čeho si všichni ceníme v životě nejvíce. A stejně, jako je vaše rodina plná protikladů, tak na kontrastech je postaven i styl Family time. Ve stejném prostoru má své místo tmavá i světlá, měkkost i tvrdost, staré i nové, teplo i chlad. Vše dohromady. Základem jsou odstíny šedé s jemným tónem růžové. Díky tomu vznikne dokonalá harmonie, ve které budete rádi trávit čas.

Make space a Coming home

Tyto dva styly by nemohly být odlišnější. Make space je vysoce funkční, minimalistický a zakládá na barvách dřeva, kůže, kamenu a hlíny. Důležitý je zde především otevřený prostor a úložné prostory, do kterých dáte vše, co byste jinak vystavovali. Dokonce i knihy můžete dát do dřevěných bedýnek. A vůbec nevadí, že jejich obsah bude viditelný.

Mohlo by vás zajímat:  Jak nejrychleji upevnit kabely k povrchu?

Coming home je naopak plný hřejivé atmosféry, měkkých materiálů a oblých tvarů. Tento koncept se hodně blíží hygge. Chcete-li podobně útulný domov, doplňte ho mnoha odstíny červené, růžové i fialové. Dávejte ovšem pozor na to, aby tóny nebyly příliš agresivní. Čím jemnější, tím lepší.

Přidat na Seznam.cz