Cockroach 15093 1920

Jedni z nejhorších a nejnebezpečnějších škůdců. Pozvěte šváby na pivo nebo kávu

Šváby doma nikdo nechce. Umí se neskutečně rychle množit a je to nepříjemný hmyz, který zaleze všude. Švábi jsou doslova noční můrou všech. Dokážou pojídat oblečení i zásoby jídla, dokonce mohou přenášet různá onemocnění, patogenní organismy, včetně hub, tasemnic a virů. To ale není vše, takový šváb může způsobit i alergie. A co je nejhorší? Mohou způsobit i žloutenku typu B nebo tyfus. Proto se snažte šváby odstranit, co nejrychleji to jde, než se vám úplně rozmnoží.  

Jak se bránit před šváby

Víte, co milují švábi? Vlhkost a teplo, proto tak rádi putují do domovů. To ale není vše, přitahuje je špína a velký nepořádek. Tyto kombinace společně se zbytky jídla švábi milují. Proto byste měli u vás doma držet vše v čistotě. Nenechávat ve špajzu rozsypané těstoviny a jiné druhy potravin. Také byste měli pravidelně skříňky linky a všechny komody, kde schováváte potraviny, vytírat. Šváb jednoduše proleze všude, proto bude důležité veškeré škvíry zadělat. 

Mohlo by vás zajímat:  Malí škůdci, kteří se šikovně schovávají a v noci pijí krev. Vyžene je čistota

Pomůže kyselina boritá

Všimli jste si doma švábů? Musíte s nimi ihned zahájit boj! Osvědčeným a funkčním způsobem je kyselina boritá a cukr. Kyselinu lze zakoupit v lékárně nebo specializovaném obchodě. Tento otravný malý hmyz kyselina zahubí a na druhou stranu bude bezpečná pro zvířata i lidi. Smíchejte tyto dvě suroviny a umístěte je na místo, kde se švábi často vyskytují, například pod skříní, za nábytkem, v koutech a tak dále.

Zdroj obrázku: Pixabay

Kávová sedlina

Obyčejná kávová sedlina také skvěle funguje. Milujete kávu? Švábi také, takže pokud umístíte větší sklenici s dostatkem kávové sedliny na místo, kde se švábi vyskytují, zalezou do sklenice, ale díky strmým a kluzkým stěnám sklenice již nevylezou. Ráno je tak všechny můžete zničit. Tak můžete pokračovat i následující den, než všechny vyhubíte.

Mohlo by vás zajímat:  Prakticky uspořádaný prostor zajistí i v malém bytě vzdušnost a pořádek
Zdroj obrázku: Pixabay

Pivo také milují

Stejně jako kávu, švábi milují i pivo. Stačí, když namočíte hadřík do piva a umístíte jej na místo, kde se švábi vyskytují. Hmyz se napije alkoholu, který jej omámí a vy je tak můžete zpacifikovat. Zameťte je na lopatku a vhoďte nejlépe do ohně. Postup opakujte tak dlouho, dokud nebudete mít ani jednoho švába. 

Přidat na Seznam.cz