Sprchovy Kout1

Nejvíce bakterií číhá v koupelně. Postarejte se o hygienickou čistotu jednoduchými kroky

Koupelna je potenciálně jednou z nejvíce zasažených místností, kde se to hemží bakteriemi, protože je zde vlhké a teplé prostředí. Mnoho typů bakterií se drží na místech, kterých se dotýkáme rukama, jako jsou kohoutky, kliky či splachování na toaletě. Právě z tohoto důvodu je třeba tyto povrchy častěji otírat, zejména pokud je doma někdo nemocný.

Kohoutky a splachovadla

Oblasti, kterých se často dotýkáme, obsahují nepřeberné množství bakterií, zejména pokud více lidí používá stejnou koupelnu. Pro efektivní odstranění bakterií používejte na tyto povrchy dezinfekční sprej, který bakterie zabíjí ihned.

Mohlo by vás zajímat:  Trávu a mech mezi dlažebními kostkami lze čistit manuálně nebo domácím přípravkem
Zdroj obrázku: Freepik

Sprcha a vana

Sprchový kout, vana nebo skleněné sprchové dveře se po čase pokryjí bílou vrstvou nahromaděných minerálů a mýdla. Připravte si do lahve s rozprašovačem směs bílého octa a vody, kterou tyto skvrny postříkáte a snadno houbou setřete. Pro hloubkové čištění použijte dezinfekční koupelnový čistič a měkkou houbu.

Toaleta

Ocet lze použít k čištění a deodorizaci záchodové mísy. Nastříkejte ocet po obvodu záchodové mísy nad vodní čárou, pak do mísy nalijte přibližně 2/3 šálku octa a nechte jej nejméně 15 minut působit. Pokud je po stěnách toalety stále viditelný „kruh“, použijte štětku, kterou zbytek nečistot vydrhnete.

Mohlo by vás zajímat:  "Těch pár minut navíc mi dá jistotu, že budou čerstvá." Vejce otočená špičkou dolů vydrží déle
Zdroj obrázku: Freepik

Měňte ubrousky, oplachujte hadry

Dezinfekční ubrousky obsahují přírodní antimikrobiální látky, které odstraňují bakterie z povrchů. I přesto ale nezapomínejte tyto vlhčené ubrousky včas vyhazovat. Použití jednoho či dvou ubrousků na celou místnost je kontraproduktivní, jelikož v takovém případě můžete bakterie spíše roznášet než likvidovat. Použijte proto jeden na vodovodní kohoutek, ale na toaletu již vezměte nový. Stejně tak nezapomínejte na pravidelné máchání a ždímání hadru.

Rad pro efektivní úklid existuje spoustu. Nezapomínejte však, že obzvláště v koupelně je nutná pravidelnost. Občasné otření povrchů nestojí mnoho námahy a pomůže zmírnit nečistoty, které na vás čekají při „velkém“ úklidu, navíc zabráníte šíření bakterií již v jejich počátcích.

Zdroj: https://www.webmd.com/a-to-z-guides/features/germs-in-bathroom
Přidat na Seznam.cz