Vacuum Cleaner 268179 1920 (3)

Nejšpinavější, a tedy i nejrizikovější místa v domě. Toaleta prvenství kupodivu nedrží

Kde si myslíte, že se u vás v domě najde nejšpinavější místnost? Je to obývací pokoj, ložnice, koupelna nebo kuchyň? Pokud si myslíte, že je to koupelna, jste na omylu. I když se jedná o místo, kam chodíme špinaví, paradoxně zde tolik nečistot a bakterií není, protože si zde na úklidu dáváme záležet a často používáme dezinfekční prostředky. Právě kuchyně, obývací pokoj a ložnice jsou místnosti, kde se hromadí špína a prach. 

Zdroj obrázku: Pixabay

Houbička na nádobí

Pokud nemáte myčku na nádobí, používáte k mytí houbičku, která je skvělým pomocníkem pro odstranění jídla z nádobí. Bohužel ale houbička není měněna tak často, jak by měla, což způsobuje společně s vlhkostí množení potencionálně nebezpečných bakterií. Při mytí prkének je houbička přímo obalená masem, které se v teple kazí a mohou se na ní hromadit bakterie, jako jsou bakterie rodu Salmonella, Listeria a jiné.

Mohlo by vás zajímat:  Zapomeňte na drahé odvlhčovače vzduchu a vsaďte na správné pokojové rostliny

Dřez v kuchyni

Dřez se využívá nejen pro mytí nádobí, ale i pro mytí zeleniny, ovoce nebo masa, také zde vyléváme vodu z těstovin, brambor a jiné. Kvůli tomuto se v odpadu hromadí spousta zbytků, které se zde kazí a tvoří živnou půdu pro bakterie. Což jistojistě způsobuje nepříjemný odér. Alespoň jednou za měsíc pročistěte odpad v kuchyni. Nemusíte používat chemii, bude stačit soda a ocet. 

Zdroj obrázku: Pixabay

Kuchyňská linka

Kuchyně jednoznačně skříňky musejí mít. Jenže velmi často podléhají špíně, mastnotám a prachu. Tyto vlivy později způsobují zápach v celém prostoru. Abyste tomuto předešli, umývejte alespoň jednou za měsíc veškeré povrchy v kuchyni. Bude stačit, když použijete mokrý hadřík, na kterém budete mít saponát a trochu octa.   

Mohlo by vás zajímat:  Interiérové trendy 2024 nechávají vyniknout osobnímu stylu a hřejivé atmosféře

Obývací pokoj

Obývací pokoj je místo, kde se scházíme s celou rodinou i přáteli. Většina z nás často vysává, umývá podlahu, ale neuvědomuje si, že existují jiná místa v obývacím pokoji, která podléhají velkému výskytu bakterií. Jsou to především ovladače, deky, závěsy a polštáře. Tyto věci alespoň jednou měsíčně vyperte a očistěte. Existují studie, které zkoumaly ovladače a toaletu v domácnosti. Dospěly k závěru, že ovladač obsahoval více bakterií než záchodové prkénko.

Přidat na Seznam.cz