Spider 4478180 1920

Nechejte pavouky vyhladovět, odejdou pryč. A na nové okupanty nastražte bylinky

Další hmyz, který doma není vítán v žádném případě. Je nám nepříjemný a mnoho žen se jich bojí. Řeč je o pavoucích. Většina lidí pavouky ze svého domova vyhání. Ale věřte nebo ne, pavouci jsou velmi užiteční. I tak se jich mnoho lidí snaží zbavit. A my vám poradíme jak na to. 

Proč se pavouci usídlují v domech? 

U nás v Česku žije velké množství pavouků, desítky druhů. Dokonce se u nás najdou i takoví, kteří produkují jed. Rádi hnízdí v domech, nejen poblíž polí a lesů, ale také v centrech velkých měst. Ve skutečnosti je těžké ukázat na místo, kde se pavouci nevyskytují, protože právě v lidském obydlí mají dostatek potravy. Pokud vám jejich přítomnost vadí, nebo se jich dokonce bojíte, pouhé vymetení pavučin nestačí. Tímto způsobem tak akorát zajistíte, že se dneska pavouk nenají, ale rozhodně jej nevyženete.  

Mohlo by vás zajímat:  Levná proměna bytu
Zdroj obrázku: Pixabay

Jak se pavouků zbavit?

Nejjednodušším, ale nejdelším řešením bude provádět častý úklid. Zbytky jídla, prach, drobky a ostatní nečistoty podporují usídlení pavouků v domácnosti a jejich rozmnožování. Je také třeba se nejdříve zbavit much, mravenců a jiného drobného hmyzu. Na mouchy můžete pořídit mucholapky. Abyste omezili výskyt pavouků, bude třeba umístit do oken moskytiéry, jedná se o neprůchodnou bariéru, přes kterou se pavouci nedostanou.

Zdroj obrázku: Pixabay

Rostliny, které pavouky odpudí

Velkou pomoc mohou poskytnout i některé rostliny, které lidem běžně krásně voní, ale pavoukům naopak. Jestliže se chcete pavouků zbavit šetrným způsobem a nechcete, aby se k vám vraceli, dejte na parapet i ke dveřím květináče s aromatickými rostlinami, jako jsou levandule, máta peprná nebo hřebíček.  

Přidat na Seznam.cz