Banální metoda pomůže vytopit byt zdarma. Stačí uvařit večeři a otevřít dveře

Banální metoda pomůže vytopit byt zdarma. Stačí uvařit večeři a otevřít dveře

Vytápění bytu troubou je banální způsob, jak získat další teplo. Díky jednoduché metodě můžete zabít dvě mouchy jednou ranou. Příprava večeře může současně zvýšit teplotu v domě a také potěšit nejednoho člena rodiny. Podívejme se, jak vytápět byt troubou, kolik tepla díky ní získáme a jak to udělat bezpečně.

Elektrické spotřebiče dávají teplo

Elektrické spotřebiče, jak každý ví, uvolňují teplo. Přestože v posledních několika letech došlo k silnému technologickému vývoji, kvůli němuž zařízení vydávají méně tepla než v předchozích letech, stále můžeme počítat s tepelnými zisky. Tyto parametry jsou obecně dostupné a například 200W vysavač pracující po dobu 15 minut vydá až 50 W tepla.

Mohlo by vás zajímat:  Odolné skvrny nemusíte čistit pouze agresivní chemií. Vyzkoušejte šetrnější metody, které látku neponičí

Jak vytápět byt troubou?

Jak to vypadá v případě vytápění bytu troubou? Pokud předpokládáme, že naše zařízení potřebuje maximální výkon 3000 W, pak za hodinu pečení je tepelný zisk pro troubu 1450 W. Jak tedy vytápět byt troubou? Vytápění troubou může hodně pomoci a účty za teplo může snížit o několik stovek korun. Po upečení nechte dvířka trouby pootevřená. Díky tomu, že trouba nebude okamžitě uzavřena, teplo se rozšíří po celé kuchyni a okolních místnostech.

Mohlo by vás zajímat:  Rostliny k interiéru patří, postarejte se o jejich krásu domácími prostředky
Zdroj obrázku: Freepik

Není to zadarmo

Vytápění bytu troubou je způsob, jak „zdarma“ vytopit místnost. Uvozovky nejsou náhodné, protože také samotná trouba potřebuje k provozu energii, za kterou musíte zaplatit. Vytápění troubou je však způsob, jak již zaplacené teplo využít na maximum.

Vytápění troubou – jak to udělat bezpečně?

Základem práce každé trouby je velmi vysoká teplota, která dosahuje až 240 stupňů Celsia. Proto může být vytápění bytu troubou nebezpečné, pokud máme doma malé děti nebo domácí zvířata. Dveře, které jsou pootevřené, mohou způsobit těžké popáleniny, takže se ujistěte, že k nim nemají přístup. Vytápění bytu troubou je řešení, které stojí za to zvolit po pečení. Nedoporučuje se však vytápět byt plynovou troubou. Za prvé plamen je rizikem požáru a za druhé je potřeba větrat místnost. Důrazně nedoporučujeme tento způsob vytápění.

Zdroj: https://seniorsafetyadvice.com/can-i-use-my-oven-to-heat-the-house/
Přidat na Seznam.cz