Mattress 2489612 1280

Malí škůdci, kteří se šikovně schovávají a v noci pijí krev. Vyžene je čistota

Štěnice domácí se nemusí objevit jen ve špinavých domech. Mnohdy si ji od někoho přinesete na šatech nebo v zavazadlech, jindy se k vám mohou rozšířit od sousedů. Problémem jsou také kusy nábytku z bazaru, kde se tento typ ploštice rád drží a rozmnožuje se do různých domácností. Pokud se objeví i u vás, poradíme vám, jak nad ním můžete vyzrát.

Pořádná kontrola

Tento hmyz se živí krví zvířat a lidí. Štěnice se stále se objevují v mnohých domácnostech a trápí jejich obyvatele. Bojovat proti nim můžete třeba hned, ale nejprve je budete muset najít. To ovšem nebude tak jednoduché. Mají totiž rády nepřístupná místa, jako jsou zadní strany obrazů, elektrické zásuvky, škvíry ve zdi a podobně.

Mohlo by vás zajímat:  Nepříjemný zápach ve skříni pronikne do všech oděvů. Zbavte se ho co nejdříve

Velmi rády se ukrývají také v posteli, kde mají po setmění krátkou cestu k vašemu tělu. Všechna místa proto důkladně zkontrolujte a podívejte se, kde přesně se u vás štěnice schovaly. 

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Příznaky kousnutí

O nezvaných hostech se brzy dozvíte také díky nevzhledným a svědivým kousancům na kůži, které se objevuje hlavně v noci. Kousnutí není bolestivé, ale hmyz na vaší kůži zanechá stopu. Na povrchu kůže se objeví červený otok, který později způsobuje svědění. Někteří lidé mají dokonce alergickou reakci. Nejčastěji se kousance objevují na břiše, ramenou a hrudníku.

Mohlo by vás zajímat:  Suchý vzduch v interiéru je nepříjemný, a dokonce i škodlivý. Pár vychytávek od něho uleví

Zbavte se jich jednou provždy

Nejlépe uděláte, pokud v co nejkratší době zavoláte odborníka, který se hubením štěnic zabývá dlouhodobě a má k tomu potřebné vybavení. Teprve poté byt dokonale vyčistěte. Každou škvíru, zákoutí i lištu. Používejte agresivní a desinfekční prostředky, aby se štěnice pokud možno znovu nevrátily. Takový postup opakujte několikrát vždy po pár dnech, abyste se ujistili, že jste skutečně nebezpečí zažehnali. 

V budoucnu si domů nenoste použitý nábytek, a to ani z ověřených bazarů. Tam se totiž štěnice nemusí objevit a naplno se projeví až u vás doma, kde už se jich budete jen těžko zbavovat. Na čistotu dbejte opravdu důkladně, svůj dům uklízejte často a pořádně, aby se u vás žádný hmyz dlouho neudržel. 

Mohlo by vás zajímat:  Prázdné obaly od vajec lze recyklovat už doma, jako květináče, dekorace, nebo hračky pro děti

 

Přidat na Seznam.cz