Nejen kuchyně se bude díky přírodním produktům blýskat čistotou. Vodní kámen i nečistoty budou minulostí

Nejen kuchyně se bude díky přírodním produktům blýskat čistotou. Vodní kámen i nečistoty budou minulostí

Citron, stejně jako ocet nebo jedlá soda, se v domácnosti uplatní nejen v kuchyni při vaření, ale jsou velkými pomocníky také při úklidu. Jak se ukázalo, citron skvěle bělí, čistí i dezinfikuje a můžete ho použít na mnoho druhů povrchů. Je to ekologický prostředek, který nestojí mnoho peněz a při úklidu ušetří čas. Navíc ho můžete použít jako odstraňovač zápachu. V kombinaci s dalšími prostředky získáte přípravek, který můžete kdykoliv použít.

Přírodní prostředek, který si poradí se vším

Citron tím, že je ekologický a přírodní, je vhodným čisticím prostředkem především pro ty, které trápí zdravotní problémy. Většina zakoupených prostředků je plná chemických látek, které v domácnosti nechceme dýchat. Nadměrné používání chemických přípravků může zvýšit riziko astmatu a jiných dýchacích potíží. Navíc nejsou vhodné ani pro životní prostředí.

Mohlo by vás zajímat:  Vyhřátý byt v létě ochladí správné větrání a zvlhčení vzduchu

V domácnosti najdete mnoho prostředků, které jsou přírodní a ušetří tak peníze, zdraví i váš čas, protože jsou velmi účinné. Jedlá soda, ocet nebo citron patří mezi ně. Jedlou sodu využíváme především na ucpané odpady, odstraní také připáleniny. Citron se vypořádá s vodním kamenem, poradí si také s bělením záclon nebo ubrusů.

Zdroj obrázku: Freepik

Citronovou šťávu můžete použít skoro na cokoliv

Citronová šťáva má skvělé vlastnosti, protože dezinfikuje, má nízké pH a můžete ji použít na různé povrchy. Kuchyňské nebo koupelnové obklady se budou po jejím použití lesknout a také příjemně vonět. V kuchyni odstraní zaschlý tuk z trouby nebo sporáku, snadno také zbaví dřevěné prkénko zápachu. Účinně bojuje také s usazeninami, pomůže při čištění oken nebo sprchových koutů.

Mohlo by vás zajímat:  Odolné skvrny jsou noční můrou každé hospodyňky. Nezoufejte, vždy existuje jednoduché řešení

K čištění domácnosti je pak zapotřebí pouze smíchat citronovou šťávu s vodou, nalít do rozprašovače a čisticí prostředek máte hotový. Odstraní vodní kámen z konvice, ale také z vany, skvěle vyčistí baterie. V kombinaci s jedlou sodou odstraní pachy z lednice nebo místností.

Zdroj: https://www.nidirect.gov.uk/articles/keeping-your-kitchen-clean
Přidat na Seznam.cz