Díky sušičce ušetříme ještě víc. Nasbíranou vodu lze použít pokaždé jinak

Díky sušičce ušetříme ještě víc. Nasbíranou vodu lze použít pokaždé jinak

Nákup sušičky prádla je jistě výhodnou investicí. Toto zařízení umožňuje efektivně sušit oblečení, kromě toho je ekologické a umožňuje nám šetřit měsíční náklady. Abyste ušetřili ještě více, stačí se naučit, jak správně využít vodu z bubnové sušičky.

Praktické zařízení

Sušička prádla nám může usnadnit každodenní život. Umožní rychlé a efektivní sušení čerstvě vypraných oděvů a doma zpravidla nezabírá moc místa. Ne každý si je vědom, že kromě pohodlí při používání je jednou z největších výhod sušičky to, že šetří peníze na účtech za vodu.

Mohlo by vás zajímat:  Stříbrné příbory dodají každé hostině na noblese, o jejich lesk však chce pečovat

Často se stává, že máme co do činění se speciálními kondenzačními nádržemi, které akumulují vodu z mokrého oblečení. Populární vysoušeče kondenzátoru nevyžadují komunikaci s kanalizačním systémem. V jejich případě však musíme pamatovat na vyprázdnění nádob na vodu po každém sušení. Voda z bubnové sušičky je destilovaná a můžeme ji například použít jako tekutinu do parní žehličky. Je to ovšem jen jeden z mnoha nápadů pro její aplikaci.

Zdroj obrázku: Freepik

Využití vody ze sušičky

Odpověď na otázku, zda je voda ze sušičky vhodná pro zalévání květin, není jednoznačná. Někteří to nevidí jako problém. Určitě se kvůli přítomnosti detergentů ve vodě z bubnové sušičky nedoporučuje používat ji pro jedlé rostliny, jako je ovoce, zelenina nebo bylinky, které používáme k jídlu. Nedoporučuje se ani zalévat jemné květiny, které vyžadují zvláštní péči.

Mohlo by vás zajímat:  Zbytky jídel nemusí skončit v koši. Ze slupek nebo starších brambor ještě vykouzlíte chutnou večeři

Vodu můžeme dále využít k mytí podlahy. Parapety na oknech nás někdy mohou pořádně potrápit. Voda ze sušičky bude velmi vhodná pro jejich čištění. Voda ze sušičky je vhodná i k čištění nábytku. Zejména toho na terase nebo na zahradě. Venkovní nábytek se nejčastěji vyznačuje trvanlivostí. Pokud jsou špinavé prvky ocel nebo kov, trochu čisticího prostředku je určitě nepoškodí.

Zdroj: https://hvac-buzz.com/clever-uses-condenser-dryer-water/
Přidat na Seznam.cz