Kuchyni zbaví nečistot a odolných skvrn jedlá soda a bělidlo

Kuchyni zbaví nečistot a odolných skvrn jedlá soda a bělidlo

Udržování čisté kuchyně je nezbytné pro zdravou a hygienickou domácnost. Čisticí prostředky zakoupené v obchodě však mohou být drahé a často obsahují agresivní chemikálie, které mohou být škodlivé pro nás i životní prostředí. Naštěstí můžeme svou kuchyň čistit pomocí domácích produktů, které jsou účinné, cenově dostupné a ekologické.

Vyčistěte dřez jedlou sodou

Dřez je jedním z nejčastěji používaných míst v kuchyni a časem se v něm mohou hromadit nečistoty a vodní kámen. Dřez však můžete vyčistit jedlou sodou, přírodním a účinným čisticím prostředkem, který je bezpečný pro dřez i životní prostředí.

Postupujte následovně:

  1. Vyčistěte dřez: Začněte odstraněním veškerého nádobí nebo nečistot ze dřezu.
  2. Posypte dřez jedlou sodou: Nasypte na dřez velké množství jedlé sody a věnujte zvýšenou pozornost místům s odolnými skvrnami nebo vodním kamenem.
  3. Vydrhněte kartáčkem: Pomocí kartáče s měkkými štětinami vydrhněte jedlou sodu do povrchu dřezu. Nezapomeňte důkladně vydrhnout také stěny a dno dřezu.
  4. Opláchněte vodou: Opláchněte dřez teplou vodou, abyste odstranili jedlou sodu a veškeré nahromaděné zbytky špíny.
  5. Osušte dřez: Použijte čistou utěrku k důkladnému utření dřezu dosucha. Tento krok je nezbytný, abyste zabránili vodním skvrnám, a udrželi tak dřez čistý a lesklý.
Mohlo by vás zajímat:  Venkovní dlažbu je po zimě nutné dobře vyčistit a vypořádat se s plevelem a mechem
Zdroj obrázku: Freepik

Vyčistěte skvrny na kuchyňské lince pomocí jedlé sody nebo bělidla

Kuchyňské linky jsou náchylné na tvorbu skvrn, zvláště pokud pravidelně připravujete pokrmy, které mají tendenci barvit, jako je třeba červená řepa. Skvrny na kuchyňské lince však můžete vyčistit pomocí jedlé sody nebo bělidla, záleží vždy na typu skvrny a vašich preferencích.

Jak na to:

  1. Určete typ skvrny: Než začnete čistit, zjistěte typ skvrny na kuchyňské lince. Mezi běžné skvrny patří káva, čaj, rajčatová omáčka a víno. Ty by měly jít odstranit pouze za pomoci jedlé sody.
  2. Jedlá soda: Na většinu skvrn můžete použít jedlou sodu. Smíchejte jedlou sodu a vodu, abyste vytvořili pastu, kterou poté naneste na znečištěné místo. Nechte působit 5–10 minut a poté místa vydrhněte kartáčem s měkkými štětinami. Opláchněte teplou vodou a osušte čistou utěrkou.
  3. Bělidlo: Na odolné skvrny nebo skvrny způsobené potravinářskými barvivy můžete použít bělidlo. Smíchejte jeden díl bělidla a devět dílů vody ve spreji. Nejdříve zkuste směs použít na nenápadné místo na lince a zjistěte, zda nedochází k poškození barvy či samotné linky. Pokud je vše v pořádku, nastříkejte směs na skvrnu a nechte působit 5–10 minut nebo dle potřeby. Poté místo důkladně opláchněte vodou a osušte čistou utěrkou.
Mohlo by vás zajímat:  Vyčistit dokonale koupelnu bývá nadlidský úkol. S šikovnými triky to půjde ale mnohem snáz

Důležitá bezpečnostní poznámka: Při manipulaci s bělidlem používejte rukavice a pečlivě dodržujte pokyny výrobce.

Zdroj: https://www.apartmenttherapy.com/kitchen-cleaning-36699640
Přidat na Seznam.cz