Nejčastější chyby, které brání rychlému a efektivnímu úklidu

Nejčastější chyby, které brání rychlému a efektivnímu úklidu

Úklid je pro mnohé pouze povinnost, kterou chtějí mít co nejrychleji za sebou. Zbrklé, neuspořádané a nepromyšlené uklízení je ale kolikrát více na škodu. Pokud chcete, aby váš prostor vydržel čistý a hezký delší čas a nemuseli jste uklízet pořád dokola, vyhněte se těmto nejčastějším chybám.

Špatná volba čisticích prostředků

Špatně zvolené čisticí prostředky mohou způsobit hned několik problémů. Nejenže pak u uklízení strávíte zbytečně dlouhý čas, jelikož prostředek nebude účinkovat tak, jak má. Ale může se stát i to, že po něm budete muset uklízet to samé ještě jednou. Tento případ může nastat například při špatné volbě mycího prostředku na podlahu. Zem pak bude lepit a nezbude vám nic jiného než ji umýt znovu. Nejhorší scénář, který může nastat, je pak trvalé zničení vašeho majetku. K tomu může dojít například při čištění elektroniky či dřevěného nábytku. Nikdy tedy nezapomínejte číst etikety a používat věci tak, jak se mají.

Mohlo by vás zajímat:  Pračka bude dokonale čistá díky bělidlu, octu a citronové šťávě
Zdroj obrázku: Freepik

Použitím studené vody neulevíte své peněžence ani svým rukám

Ať už používáte studenou vodu z toho důvodu, že chcete ušetřit, nebo kvůli tomu, že jste ji kvůli prokrastinaci zkrátka nechali vychladnout, raději s tím přestaňte. Teplá voda se k uklízení totiž používá z několika velmi dobrých důvodů. Vyšší teplota vody například pomáhá zabíjet bakterie, což je při úklidu třeba záchodu klíčové. Většina mycích prostředků je také uzpůsobena pro použití v teplé vodě. Ve studené se pak nemusí zachovat tak, jak mají, a drahými chemikáliemi tak budete akorát plýtvat. A poslední, ale neméně důležitý důvod, proč teplou vodu používat, je to, že vám zkrátka ušetří čas. Špína jde totiž pomocí teplé vody dolů daleko líp.

Mohlo by vás zajímat:  Čistá pračka zbavená nečistot, vodního kamene i plísní: šetrně k přírodě i peněžence

Sejde z očí, sejde z mysli

Ani na hůře dostupná místa nezapomínejte. Mohou pak totiž urychlit znečišťování zbytku okolních prostor a za tu chvilku práce uklizená domácnost určitě stojí. Nezapomeňte hlavně na místa za nábytkem či na světla.

Zdroj: https://www.choice.com.au/home-and-living/laundry-and-cleaning/surface-cleaners/articles/cleaning-mistakes
Přidat na Seznam.cz