Speciální směs pro vyčištění trouby si každý vyrobí sám. Trouba bude během chvíle jako nová

Speciální směs pro vyčištění trouby si každý vyrobí sám. Trouba bude během chvíle jako nová

Špinavá pečicí trouba může být problém, jehož řešení dokáže zabrat spoustu času. Naštěstí vám představujeme vynikající trik, o kterém málokterá hospodyně ví. Jediné, co musíte udělat, je vložit do trouby hrnec s několika ingrediencemi a zbytky tuku a jídla zmizí ze stěn i roštu.

Patent s hrncem

Čištění trouby může být skutečným problémem. Kapající tuk a kousky jídla se pod vlivem vysoké teploty můžou pevně přilepit na stěny trouby. Dokonce ani silné čisticí prostředky někdy nedokážou obnovit zařízení na bývalou záři. I když některé trouby mají samočisticí funkce – zařízení se zahřívá na velmi vysokou teplotu a všechny zbytkové nečistoty shoří – tento proces je časově náročný (samočisticí program trvá asi 2–3 hodiny) a spotřebuje mnoho elektřiny. Je proto lepší vyzkoušet jiné, levnější a rychlejší alternativy.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí ekologické prostředky vyjdou na zlomek ceny těch kupovaných a domov jimi bude jen zářit

Existuje jeden trik, který nevyžaduje použití chemie nebo mnoho hodin času a funguje opravdu dobře. Tímto způsobem bude vaše trouba zářit bez námahy. K čištění trouby musíte nalít do nádoby sklenici vody, půl sklenice octa a šťávu z jednoho citronu, které absorbují nepříjemný zápach a osvěží vnitřek zařízení.

Zdroj obrázku: Freepik

Jednoduché čištění

Ujistěte se, že hrnec je vyroben z materiálu odolného vůči vysoké teplotě. Vložte hrnec do trouby do střední police na 30 minut a nastavte teplotu 250 stupňů. Po této době vypněte zařízení a nechte vychladnout. Rychle si všimnete, že pára, která vycházela z hrnce, fungovala skvěle. Tímto způsobem se tuk a zbytky jídla odlepí od stěn trouby. Vše, co musíte udělat, je otřít je vlhkým hadrem.

Mohlo by vás zajímat:  Jakmile si všimnete ve své koupelně plísně, ihned se jí zbavte pomocí jedné zázračné metody

Avšak ne všechno nádobí je možné pro použití této metody. Některé může roztát nebo se jeho povrch může pod vlivem teploty poškodit. Hrnce, které jsou vyrobeny z litiny, hliníku, nerezavějící oceli nebo keramiky, však můžete k tomuto účelu využít zcela bez starostí. Nezapomínejte, že pravidelné čištění trouby je klíčem k úspěchu.

Zdroj: https://www.realhomes.com/advice/how-to-clean-an-oven
Přidat na Seznam.cz