Životnost pračky prodlouží pravidelná údržba

Životnost pračky prodlouží pravidelná údržba

Bez pračky bychom si dnes život neuměli ani představit. Jenže investice do kvalitnějšího elektrospotřebiče je poměrně vysoká. Proto jistě chcete, aby vám pračka sloužila několik let. Možná chcete své pračce dopřát nějakou tu péči navíc, a tak čas od času koupíte zázračný prášek z drogerie, který slibuje prodloužení životnosti pračky o několik let. To je možná pravda, ale základem pro dlouhou životnost pračky je pravidelná údržba a správné dávkování prádla.

Dejte pračce oddych

Co nejhoršího můžete pračce udělat? Že ji zapnete a perete několikrát po sobě. I pračka si musí odpočinout. Dodržujte proto mezi jednotlivými pracími cykly nějaký odstup. Alespoň hodinu nechte pračku vydechnout. Snadno totiž dojde k jejímu přehřátí. Raději další várku prádla odložte. Čím méně dávek za den, tím lépe.

Pusťte pračku naprázdno a nepřeplňujte ji

O pračku musíte správně pečovat. Abyste ji dokonale vyčistili, pusťte ji jednou za měsíc naprázdno a na nejvyšší teplotu. Zničíte tak všechny mikroorganismy a zbavíte ji nežádoucích pachů.

Zdroj obrázku: Freepik

Velkou chybou při praní je přetěžování bubnu. Nedávejte do pračky více prádla, než je předepsaná hmotnost. Řiďte se vždy manuálem a dodržujte na daný program množství prádla. Jinak spotřebujete více energie, vody a také zkrátíte pračce životnost. Navíc bude praní méně efektivní a na prádle mohou zůstat nečistoty.

Mohlo by vás zajímat:  Nejvíce nehod se děje v domácím prostředí. Dbát na bezpečnost je třeba za každé situace

Pračku čistěte

Když budete pračku pravidelně čistit, odvděčí se vám lepším praním i delší životností. Filtr, buben, těsnění, dvířka, kryt. Všechny tyto součásti pračky musí být v naprostém pořádku. Odstraníte tak zbytky nečistot z pracích prostředků a oblečení. Pravidelným čištěním také zamezíte ulpívání vodního kamene na těchto částech.

Samotnou kapitolou je filtr. Ten čistěte pravidelně, protože se na něm usazují různé nečistoty. Obvykle je umístěn vpředu dole v pračce. Vytočte opatrně víčko a vyndejte filtr. Vyčistěte jej pod tekoucí vodou a opět zasuňte dovnitř. Zkontrolujte, zda je víčko správně zašroubované.

Zdroj: https://www.capitalcityapplianceservice.com/blog/7-simple-tips-to-take-care-of-your-washing-machine/
Přidat na Seznam.cz