Volat instalatéra k ucpanému odtoku je plýtvání penězi. Domácí pomocníci jsou mnohem levnější

Volat instalatéra k ucpanému odtoku je plýtvání penězi. Domácí pomocníci jsou mnohem levnější

Ucpané potrubí nebo kanalizace jsou běžným problémem, který se nejčastěji objevuje v bytech a domech. Ucpat odpady mohou vlasy, nevhodná kosmetika, ale také nekvalitní voda. Odtoky a potrubí jsou pak plné nečistot a rychle se mohou ucpat. V důsledku toho pak musíme odtoky uvolnit, použít k tomu ale můžeme domácí metody. Je to lepší než ihned volat instalatéra.

Domácí prostředky jsou levné a fungují

Vyzkoušejte domácí metody, které jsou účinné a nejsou tak drahé jako čisticí prostředky, které můžete koupit v obchodě. Mezi domácí prostředky, kterými můžete vyčistit odpady, patří například jedlá soda a ocet. K nim ještě budete potřebovat vařící vodu a pokličku nebo talíř. Směs jedlé sody a octa bude skvěle fungovat na odpady, které jsou ucpané a jdou těžko vyčistit.

Nejdříve do odtoku nasypte jedlou sodu, zalijte ji sklenicí octa a odtok zakryjte talířem nebo pokličkou. I když se jedná o domácí metody, může to být stejně nepříjemné, jako když použijete chemické prostředky. Proto si držte od odtoku odstup, až do něj budete lít ocet. Nechte obě suroviny působit asi 30 minut a poté zalijte odtok vroucí vodou. Voda by měla volně odtékat.

Mohlo by vás zajímat:  Přírodní čisticí prostředky se postarají o celou domácnost, aniž by obtěžovali zbytečnou chemií
Zdroj obrázku: Freepik

Pomůže i jedlá soda zkombinovaná se solí

Sůl, stejně jako jedlá soda, je jeden z nejúčinnějších prostředků, které pomohou vyčistit domácnost. Budete potřebovat 100 g soli, 100 g jedlé sody, sklenici octa, vařící vodu a pokličku. Nejdříve odtok prolijte vroucí vodou, nasypte jedlou sodu a sůl do odtoku a celou směs zalijte octem.

I tady buďte opatrní při manipulaci se sodou a octem. Použít můžete také aspirin. Je to sice prostředek na chřipku a nachlazení, ale má i jiné praktické využití. Pár tablet stačí rozdrtit do odpadu a zalít vroucí vodou. Aspirin by měl působit okamžitě a odpady vyčistit. Použít můžete také píst, který se snadno používá a také je užitečný, pokud chcete vyčistit odpady. Nezapomeňte je také vždy propláchnout čistou vodou.

Zdroj: https://www.generalplumbing.com/blog/2017/may/home-remedies-for-a-clogged-drain/
Přidat na Seznam.cz