K ucpanému potrubí je zbytečné volat instalatéra. Snadno si poradíte i sami

K ucpanému potrubí je zbytečné volat instalatéra. Snadno si poradíte i sami

Ucpaný odtok je nepříjemným problémem v domácnosti. Alespoň jednou se to stane snad každému. Existuje mnoho důvodů, proč se potrubí a odtok ucpe. Můžete do něj totiž házet předměty a zbytky potravin, které do něj nepatří. Nejlepší bude se takovým situacích vyhýbat, ale pokud se vám to stane a nechcete volat odborníka, můžete vyzkoušet domácí metody, díky kterým bude odtok znovu průchozí.

Co byste do odpadu nikdy neměli vylévat?

Čistým potrubím si ušetříte nejen čas, ale hlavně výdaje za instalatéra. Pokud se v odtoku přeci jen něco zasekne, nejjednodušší je prolít ho horkou vodou. Možná to bude stačit, ale pokud to nepomůže, budete si muset poradit jinak. Použít můžete chemické prostředky, které jsou velmi oblíbené, protože jsou účinné. Bohužel, chemické látky v nich obsažené nejsou dobré pro naše zdraví.

Proto raději pečlivě vybírejte prostředek, který budete na ucpaný odtok používat. Vhodné je při jeho používání nosit gumové rukavice a nevdechovat látky, které obsahuje. Bude ale záležet na tom, co zrovna v odpadu zůstalo. Nepatří tam ani oleje, ani zbytky potravin, které ho mohou snadno ucpat. Řešením nemusí být vždy horká voda nebo koupené prostředky. V některých případech si můžete poradit i domácími metodami.

Mohlo by vás zajímat:  Tyto potraviny do dřezu nikdy neházejte! Mohou ucpat odpad a způsobit kalamitu
Zdroj obrázku: Freepik

Připravte si ocet, jedlou sodu a další suroviny

Jestli nechcete používat chemii, můžete si pomoci také domácími prostředky. Jsou nejen levné a bezpečné, ale v mnohých případech také účinné. Pokud chcete opravit ucpané potrubí, můžete do něj nalít sklenici octa. Poté na odtok položte talířek a počkejte půl hodiny, aby ocet mohl působit. Poté zalijte potrubí teplou vodou a máte hotovo. Pokud ale nebude fungovat ani ocet, můžete použít druhý způsob.

V takovém případě můžete smíchat 100 g sody a 100 g soli a k tomu dolít sklenici octa. Poté všechno spláchněte teplou vodou. Pokud máte doma aspirin, můžete použít také ten. Stačí ho vhodit do odtoku a zalít octem. Počítejte ale s tím, že směs bude hodně pěnit, ale nemusíte se ničeho bát. Poté znovu zalijte teplou vodou a máte hotovo.

Zdroj: https://www.mymove.com/home-inspiration/bathroom/clogged-drain/
Přidat na Seznam.cz