Koupě koženého nábytku se může už za pár měsíců vymstít. Kdo nechce být zklamán, musí dodržet základní postupy čištění

Koupě koženého nábytku se může už za pár měsíců vymstít. Kdo nechce být zklamán, musí dodržet základní postupy čištění

Čištění kůže je činnost, se kterou si spousta lidí bohužel neví rady. Pokud jde o oblečení, ještě se vždycky nějaký způsob najde, protože s oblečením je možné hýbat, jak potřebujete. Avšak kožený nábytek, ten už je na čištění o něco náročnější. Údržba kůže sice vyžaduje určité činnosti, nicméně nejedná se o nic náročného. A také čištění kůže je jednoduché – mnohem jednodušší než například odstraňování skvrn z textilních potahů nábytku.

Čištění koženého nábytku

Aby bylo dosaženo co nejdelší životnosti kůže, což je sám o sobě velmi odolný materiál, nepotřebujete k tomu žádné speciální pomůcky. Na trhu jsou sice speciální produkty na čištění kůže, můžete do nich investovat, pokud chcete, protože čistí velice kvalitně a dosáhnout s nimi lesku kůže je velmi snadné, poradíte si ale i bez nich. Vše, co budete potřebovat, je vysavač, hadřík z mikrovlákna, trocha octa a malý kbelík.

Mohlo by vás zajímat:  Sůl nad zlato. Její potenciál je mnohem větší než jen dochucení jídel
Zdroj obrázku: Freepik

Vysávání gauče

Očistu gauče vám značně usnadní vysavač. S jeho pomocí vysajte veškeré nečistoty z nábytku. Na různá zákoutí použijte speciální nástavce. Nepřístupná místa bude třeba vyčistit vlhkým hadříkem. Tím můžete přejet v podstatě všechna zákoutí svého koženého nábytku. Když si myslíte, že máte hotovo, podívejte se na gauč s odstupem. Možná jste něco přehlédli. Pokud uvidíte ještě nějaké nečistoty, důkladně je setřete.

Voda s octem

Smíchejte vodu s octem v poměru 1 : 1 (to znamená například hrnek octa a hrnek vody). Směs promíchejte a pomocí hadříku z mikrovlákna naneste na odolné nečistoty. Je možné, že budete muset postup opakovat ještě jednou. Poté je třeba utřít kůži nábytku dosucha. Experimentovat s různými chemikáliemi se nevyplácí, protože ačkoli je kůže odolná, může degradovat. To se může projevit narušením povrchu nebo například změnou barvy. Když už kupujete komerční chemikálie, investujte do těch, které jsou určeny speciálně pro kůži.

Zdroj: https://www.hgtv.com/lifestyle/clean-and-organize/how-to-clean-and-protect-leather
Přidat na Seznam.cz