Námraza a vrstva sněhu trápí majitele zahrad rok co rok. Nejlepším prostředkem překvapivě není sůl

Námraza a vrstva sněhu trápí majitele zahrad rok co rok. Nejlepším prostředkem překvapivě není sůl

I když je sníh často důvodem k radosti, hlavně pro menší členy domácnosti, dospělí dokážou mít skeptický postoj. Silné srážky znamenají, že stráví spoustu času odstraňováním sněhu. V boji proti sněhu existuje několik nápomocných pravidel. Tato pravidla vám výrazně usnadní tuto práci.

Jednoduchá pravidla

Když napadne hodně sněhu, nastává problém s jeho odstraňováním. Tato činnost je dost únavná a zabírá spoustu času. Pokud však dodržíte tato pravidla, bude zima pro vás mnohem příjemnější. Určitě nezapomeňte na systematické odstraňování sněhu. Díky tomu celý proces zabere mnohem méně času. Máte-li velký pozemek, pořiďte si elektrické zařízení na odhrnování sněhu.

Mohlo by vás zajímat:  Plánujete stavět dům nebo renovovat? Inspirujte se architektonickými top trendy roku 2022

Snažte se odhrabaný sníh nevrstvit jen na jednu hromadu. Pokud jej rozmístíte rovnoměrně, bude tát mnohem rychleji. Na kluzká místa je nejlepší použít popel nebo písek. Na místech, kde se na jaře objevuje vegetace a potřebujete toto místo zbavit sněhu, určitě nepoužívejte sůl. Také tato místa neodhrnujte elektrickým pluhem. Zabráníte tak poškození vegetace.

Zdroj obrázku: Freepik

Alternativní odstraňování sněhu

Pokud nevlastníte nástroje určené přímo k odstraňování sněhu, můžete použít i předměty, které máte po ruce. Pokud sněhu není mnoho, můžete jej uklidit i koštětem. Pokud je sněhu však hodně, určitě si pořiďte speciální lopatu na kolech. Ta umožňuje přepravu velkého množství sněhu. Jakmile se vypořádáte s nadbytečnou sněhovou vrstvou, musíte se zbavit ledu. Pohyb na takovém povrchu je nebezpečný a může způsobit zranění.

Mohlo by vás zajímat:  Správné větrání je klíčem ke zdravému domácímu vzduchu

Nejlepším způsobem je použití chloridu hořečnatého. Je ceněn více než klasická sůl, která ničí povrchy a působí jen do minus sedmi stupňů Celsia. Chlorid hořečnatý pomáhá ještě ve větších mrazech, a co je důležité, nemá negativní vliv na životní prostředí. Jeho účinnost také dosahuje až několika hodin a zabraňuje opětovnému zamrznutí vozovky nebo cesty.

Zdroj: https://www.meadowsfarms.com/blog/dealing-with-snow-in-the-garden/
Přidat na Seznam.cz