Aroma 4076727 1920 1[1]

Namísto vůně domova nepříjemný zápach v bytě. Drobné návyky udělají hodně

Každý z nás by chtěl, aby se v domě vznášela pěkná a příjemná vůně. Často se stává, že se v domě místo příjemné vůně spíš line nepříjemný zápach. Většinou za to může nedostatečné větrání, přítomnost domácích mazlíčků, kouření a vaření. Naštěstí existují osvědčené způsoby, jak vyhnat z domu nepříjemný závan. 

Stačí dodržovat jedno základní pravidlo

Nejjednodušší způsob, jak osvěžit vzduch v místnosti, je pravidelně větrat. Ani v zimě se čerstvého vzduchu nemusíte vzdávat, stačí na několik minut otevřít okno. Textilie v domácnostech, jako jsou koberce, záclony, přehozy a ubrusy, okamžitě absorbují pachy. Proto by měly být často prány a měněny. Pokud váš čisticí prostředek selže, přidejte trochu lihového octa, který má dezinfekční účinek. Nemusíte se obávat, že tkanina nasaje štiplavou vůni, stačí přidat několik kapek esenciálního oleje, například citrus nebo levanduli.

Mohlo by vás zajímat:  Černý pepř není jen koření. Zkušené hospodyňky ho přidávají i do pračky
Zdroj obrázku: Pixabay

Zbavte se vlhkosti v koupelně

Vlhkost způsobuje, že koupelna nepříjemně zavání. Jako pomoc mnohdy používáme různé osvěžovače vzduchu, ale ty mohou problém jen zamaskovat. Chcete-li se zbavit vlhkosti, stojí za to, pravidelně větrat koupelnu, např. po koupání nechte dveře několik minut otevřené. Musíte také pravidelně prát koupelnové podložky a ručníky, a to nejlépe při teplotě 60 stupňů. Nezapomeňte často dezinfikovat toaletu. Můžete sáhnout po domácích způsobech, z nichž nejlepší pro životní prostředí je lihový nebo jablečný ocet.

Mohlo by vás zajímat:  Zářivá koupelna, čistá konvice, příjemný osvěžovač. To vše díky jednomu ovoci
Zdroj obrázku: Pixabay

Kuchyň bez zápachu

Lednička, trouba, a dokonce i skříně mohou nepříjemně vonět. Pokud se vám nechce do mytí kuchyně každý den, můžete použít přírodní absorbéry zápachu. Vložte mletou kávu, sušenou levanduli nebo kočičí písek do bavlněného sáčku a umístěte do různých koutů domu. Do všech míst, kde vás trápí zápach. Po chvíli byste měli cítit uvolnění.

Přidat na Seznam.cz