Metal Faucet Modern Gray Kitchen

Usazené nečistoty ve dřezu často způsobují zápach. Zbavit se ho jde domácími metodami

Pravidelný úklid domácnosti se týká také kuchyně. Právě zde je třeba dodržovat hygienický pořádek, protože se tu pracuje s jídlem. Znamená to mýt nádobí, uklízet prostor na kuchyňské lince i ve vnitřku zásuvek a skříněk. Pozornost byste měli věnovat také odpadu ve dřezu. Často se stává, že se odsud line nepříjemný zápach. Jak se ho zbavit?

Co může za zápach z odpadu

Když se podíváte na to, co všechno odpadem ve dřezu projde, musí vám být jasné, co za zápach může. Ano, jsou to především zbytky jídla, které se do něj dostanou při mytí nádobí. Ty spadnou do sifonu a zde hnijí a vytvářejí živnou půdu pro růst bakterií. Vznikají tu i usazeniny. Abyste se zápachu zbavili, musíte odstranit především tyto nánosy.

Mohlo by vás zajímat:  Zápach v lednici eliminují osvědčené prostředky, některé zlikvidují i škodlivé bakterie
Zdroj obrázku: Freepik

Jak odstranit usazeniny ze sifonu

Jednoduchým způsobem, jak se zbavit usazenin v odpadu, je nalít do něj větší množství horké vody. Ta může usazeniny rozpustit, zejména ty, které jsou tvořeny mastnotou. Pokud tato metoda nepomůže, můžete přikročit k vyzkoušení jiné. Do odpadu nasypete jedlou sodu, která sifon vydezinfikuje. Je třeba ji také potom zalít horkou vodou. Předtím sem můžete nalít ještě ocet. Společně s jedlou sodou vytvoří účinnou pěnu, která mastnotu a usazeniny odstraní. Nechte tuto směs chvíli působit a pak odtok prolijte několika litry vody.

Mohlo by vás zajímat:  Nakládaná cibule vynikne na chlebíčku i v burgeru. Podle jednoduchého receptu ji připravíme kdykoli

Kupte si hydroxid sodný

Jedlá soda společně s octem jako první pomoc je celkem účinnou metodou. Sifon se ale velmi často zanáší zbytky jídla a mastnotou a je nutné použít poněkud razantnější způsob. K tomuto účelu byste doma měli mít hydroxid sodný neboli louh, což je silně zásaditá anorganická sloučenina. Ten do sifonu nasypete v množství doporučeném výrobcem, zalijete horkou vodou a necháte asi půl hodiny působit. Louh je natolik silný, že většinou všechnu usazeninu odstraní.

Zdroj: https://www.rubensteinsupply.com/10-ways-to-get-rid-of-that-awful-smell-in-your-kitchen-sink/
Přidat na Seznam.cz