2149636233

Nábytek před domácími mazlíčky ochrání jednoduchá preventivní opatření

Kočky i psi mohou být skvělými společníky v bytě. Musíte je jen naučit, jak se tam chovat. Hodně chovatelů se potýká s tím, že mají zničený nábytek. Před ostrými drápky a zuby je někdy těžké ochránit svůj nábytek. Naštěstí můžete využít hned několik tipů, které vám s ochranou pomohou. Možná budete muset vyzkoušet hned několik metod, dokud nenajdete tu nejlepší pro vašeho mazlíčka.

Nakupte vhodné hračky

Pro kočky jsou ideální škrabadla. Pro psi se zase hodí kosti (i látkové) nebo různé hračky na kousání. Štěňatům se na začátku života mění zuby a potřebují při tom hodně kousat. Poskytněte jim něco jiného než svůj nábytek. Vybavení bytu ochráníte také tím, že mazlíčky zaměstnáte během celého dne. Jakmile budou mít méně energie, váš domov na tom bude mnohem lépe.

Mohlo by vás zajímat:  Sníh je vhodné odstranit také z balkonů. Předejde se tím úrazu i poškození povrchu

Využijte sílu tréninku

Psi můžete poměrně snadno cvičit a odnaučit je negativnímu chování. U koček to možná bude trochu náročnější, ale také se vám to jistě podaří. Zeptejte se na radu dalších chovatelů nebo lidí, kteří mají se cvičením mazlíčků zkušenosti. Jistě vám poradí skvělé tipy na to, abyste zachránili svůj majetek před poškrábáním.

2149216346
Zdroj obrázku: Freepik

Chraňte svůj nábytek

Na trhu najdete speciální fólie nebo chrániče. V první řadě ale můžete vyzkoušet i obyčejný pepř nebo kávovou sedlinu. Jedná se o aroma, která zvířata nesnáší a budou se místům přirozeně vyhýbat. Využijte sílu přírody a vůní, které domácí mazlíčci nemají rádi. Možná vám to bude stačit k tomu, abyste se zbavili jejich drápků na svém nábytku.

Mohlo by vás zajímat:  Průzračně čistá a lesklá okna díky zázračným prostředkům vyrobeným doma

Zastřihnuté drápky neudělají tolik škody

Nejen kočkám, ale také psům můžete nechat zastřihnout drápky. Nezkoušejte to sami a jděte s tím za veterinářem. Není to tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát. Proto by to měl vždy dělat odborník, abyste svým mazlíčkům neublížili. S kousáním vám to nepomůže, ale nebudete mít doma nic poškrábaného.

Zdroj: https://www.lowes.com/n/how-to/protect-furniture-from-pets
Přidat na Seznam.cz