Nablýskané sklo, průzračná okna. I ty nejobyčejnější prostředky dělají zázraky

Prach, otisky prstů a kapky deště dokáží skleněné povrchy znečistit rychlostí blesku. Čištění skleněných povrchů je proto nutné provádět častěji a precizněji, než u jiných povrchů. Existují však fígle, které jejich údržbu usnadní! 

Kdy je nejlepší čas na mytí oken?

Pro mytí oken je nejlepší dobou ráno či mírně teplé dny. V příliš vysokých teplotách voda rychle zasychá a leštit okna tak můžete donekonečna. Ve vrcholném létě proto klidně počkejte na lehce zakaboněný den, ve kterém vám slunce nebude nepřítelem. Pokud nemáte po ruce speciální přípravky, pomohou vám s mytím oken následující suroviny, které naleznete v každé domácnosti!

Ocet 

Je tím prvním, co vám babské rady doporučí, jelikož se tento fígl používá již mnoho let. Ocet je jedním z nejdostupnějších produktů, má výborné čistící vlastnosti a současně nezanechává šmouhy. Smíchejte vodu s octem v poměru 8 : 1 a okna umyjte klasickým způsobem.

Zdroj obrázku: Pixabay

Líh

Dalším pomocníkem, který lze použít, je líh. Odstraňuje nečistoty včetně mastnot a zároveň nezanechává šmouhy. Přidejte jej do vody s klasickým saponátem, v případě odolných skvrn neředěný na kousku hadříku. Při jeho používání nezapomeňte na rukavice, líh vysouší pokožku. 

Mohlo by vás zajímat:  Parťačky pro home office. S těmito pokojovými rostlinami se vám bude pracovat jedna radost

Prostředek na mytí nádobí

Pro čištění skleněných povrchů je také skvělý jar či jiný prostředek na mytí nádobí. Dobře odstraňuje mastnoty a otisky prstů. Bohatě postačí přidat lžíci prostředku do kbelíku s vodou. 

Citrón

Další domácí fígl, který navíc příjemně voní! Ke třem litrům vody přidejte čtyři lžíce šťávy z citrónu. Okna touto směsí umyjte tak, jak jste zvyklí. Nejen, že budou křišťálově čistá, ale váš domov se nádherně provoní!

Zdroj obrázku: Pixabay

Cibule

Další využití síly přírody a také více účinný způsob, jak se zbavit odolných nečistot. Pro jejich odstranění rozkrojte cibuli a nakrojenou částí nečistoty otřete. Nechte cibuli několik minut působit a poté ji setřete papírovou utěrkou.

Přidat na Seznam.cz