Nablýskané sklo, průzračná okna. I ty nejobyčejnější prostředky dělají zázraky
Prach, otisky prstů a kapky deště dokáží skleněné povrchy znečistit rychlostí blesku. Čištění skleněných povrchů je proto nutné provádět častěji a precizněji, než u jiných povrchů. Existují však fígle, které jejich údržbu usnadní!
Kdy je nejlepší čas na mytí oken?
Pro mytí oken je nejlepší dobou ráno či mírně teplé dny. V příliš vysokých teplotách voda rychle zasychá a leštit okna tak můžete donekonečna. Ve vrcholném létě proto klidně počkejte na lehce zakaboněný den, ve kterém vám slunce nebude nepřítelem. Pokud nemáte po ruce speciální přípravky, pomohou vám s mytím oken následující suroviny, které naleznete v každé domácnosti!
Ocet
Je tím prvním, co vám babské rady doporučí, jelikož se tento fígl používá již mnoho let. Ocet je jedním z nejdostupnějších produktů, má výborné čistící vlastnosti a současně nezanechává šmouhy. Smíchejte vodu s octem v poměru 8 : 1 a okna umyjte klasickým způsobem.

Líh
Dalším pomocníkem, který lze použít, je líh. Odstraňuje nečistoty včetně mastnot a zároveň nezanechává šmouhy. Přidejte jej do vody s klasickým saponátem, v případě odolných skvrn neředěný na kousku hadříku. Při jeho používání nezapomeňte na rukavice, líh vysouší pokožku.
Prostředek na mytí nádobí
Pro čištění skleněných povrchů je také skvělý jar či jiný prostředek na mytí nádobí. Dobře odstraňuje mastnoty a otisky prstů. Bohatě postačí přidat lžíci prostředku do kbelíku s vodou.
Citrón
Další domácí fígl, který navíc příjemně voní! Ke třem litrům vody přidejte čtyři lžíce šťávy z citrónu. Okna touto směsí umyjte tak, jak jste zvyklí. Nejen, že budou křišťálově čistá, ale váš domov se nádherně provoní!

Cibule
Další využití síly přírody a také více účinný způsob, jak se zbavit odolných nečistot. Pro jejich odstranění rozkrojte cibuli a nakrojenou částí nečistoty otřete. Nechte cibuli několik minut působit a poté ji setřete papírovou utěrkou.
